PIVOPĚNÍ 2022. Open air festival hudby a piva i Richardem Müllerem

  • 29. července 2022,
  • 16:02,
  • PR

První srpnová sobota bude ve znamení skvělé hudby a piva. V rámci letošního ročníku PIVOPĚNÍ "vyrostou" v areálu textilky Slezan stánky s dvěma desítkami malých pivovarů z Moravskoslezského kraje i z krajů sousedních a stánky s kulinářskými pochutinami. V programu vystoupí holistic.med, Prouza, Richard Müller & kapela, Alice & Dan Bárta a Jana Kratochvílová & Illuminati.ca. Součástí bude i doprovodný pivní program a výstava.

Celkem 20 pivovarů na jednom místě

/ SO 6. 8. 2022 / od 14.00 / textilka Slezan, ul. Staroměstská

Již pátý ročník oblíbeného festivalu PIVOPĚNÍ se po dvouleté pauze opět uskuteční v areálu „osmičky“ na Staroměstské ulici. Jedinečná atmosféra industriální architektury přelomu století typická pro Frýdek-Místek je ideálním místem pro „oslavu“ tradičního nápoje Čechů ve spojení s mimořádnými hudebními zážitky. Na letošním Pivopění budou v ochutnávce tradiční i ovocné ležáky, oblíbené IPA a další speciály z produkce malých řemeslných pivovarů z Moravskoslezského kraje, z krajů sousedních a také ze Slovenska. „Mezi dvacítkou pivovarů to bude například Beskydský pivovárek, Pivovar Ogar, Pivovar Koníček, Pivovar Troll, Nachmelená opice nebo slovenský pivovar Beervana z našeho partnerského města Žilina, který si své místo na slunci mezi českými pivaři získal i díky velkému výběru piv ze Slovenska, Česka, Maďarska a Polska,“ zve k ochutnávce oblíbeného moku na letošním ročníku Pivopění Linda Hartenbergerová za produkci Kultura F≈M. „V interiéru textilky Slezan čeká na návštěvníky doprovodný pivní program a na místě ke zhlédnutí bude i výstava,“ doplňuje.

Nestárnoucí hudební legendy

Hudební program „otevře“ alternativní rockové duo holistic.med, které svým maximalistickým přístupem k hudbě, kde platí, že záleží na každé maličkosti, upoutá pozornost a vyléčí všechny chmury z uplynulého pracovního týdne. Na rockové vlně se ponese i další vystoupení kapely Prouza, která svými výkony na pódiu těší fanoušky klubové i open air festivalové scény již více než 3 dekády.

Na pódiu vystoupí se svou kapelou i slovenská legenda - zpěvák Richard Müller, v jehož vystoupení nebudou chybět osvědčené hity i novinky z posledních let. Za svou kariéru blížící se takřka půlstoletí získal populární zpěvák řadu hudebních cen a nominací a jeho jméno se dvanáctkrát objevilo mezi nejlepšími zpěváky v anketě Slavík. Odtrhnout zraky od pivních stánků vás přinutí hudba rockové kapely Alice & Dan Bárta ve svém nejzásadnějším složení z 90. let. Zlatým hřebem večera bude vystoupení extravagantní zpěvačky s nezaměnitelným hlasem, projevem i zjevem - Jany Kratochvílové s rockovou kapelou Illuminati.ca.

Akci pořádá statutární město Frýdek≈Místek prostřednictvím organizace Kultura F≈M. Vstupenky jsou k zakoupení na wwwkulturafm.cz, goout.net, pobočkách TIC a na místě.

PROGRAM:

14.00 | otevření areálu
16.00 | holistic.med
17.30 | Prouza
19.00 | Richard Müller & kapela
21.00 | Alice & Dan Bárta
23.00 | Jana Kratochvílová & Illuminati.ca

PIVNÍ STÁNKY:

Beskydský pivovárek
Pivovar Ogar
Pivovar Koníček
Panský pivovar v Paskově
Valašský pivovar v Kozlovicích
Pivovar Troll
Pivovárek Morava
Pivovarský dům Ostrava
Pivovar Baraba
Beskyd Špajz & Pivovar Kohutka
DEGU & Pivovar Olbrew
Žíznivý dromedár
Nachmelená opice
Minipivovar Valášek
Krásenský pivovar
Pivovar Zašová
Pivovar Maxmilian - Poctivé pivo
Černá Hora
Restaurace Imrvére & Pivovar Proud
Kurnik Šopa Hospoda (HoppyDog, Dejf, Bad Flash, Raven)
Beervana Žilina

Užitečné odkazy:

https://www.kulturafm.cz/veseleto-2022/1104-pivopeni-open-air-festival-hudby-a-piva

http://www.kulturafm.cz//detail-akce/pivopeni-open-air-festival-hudby-a-piva/31991/icalrepeat.detail/-

https://www.facebook.com/events/3341907696037471/?acontext=%7B%22event_action_history%22%3A[%7B%22surface%22%3A%22page%22%7D]%7DČeská distribuční a.s. - okres Opava
Opava
od 4 050 do 8 100 Kč/měsíc

Detail

Hyundai Glovis Czech Republic s.r.o. - pracoviště průmyslová zóna, areál Hyundai
Nošovice
od 75 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků