Obchodní dům ozdobily 3D obrazy, lákají na Dalího i večerní prohlídky

  • 9. srpna 2022,
  • 12:21,
  • PR

Obchodní dům Zlín získal vskutku originální výzdobu. V obchodní pasáži i u vchodu do budovy vás nyní překvapí několik pestrobarevných 3D obrazů na motivy děl legendárního surrealisty Salvadora Dalího. Nechybí ani jeho portrétní karikatura.

Obchodní dům tak láká návštěvníky k prohlídce výstavy Salvador Dalí, která probíhá až do 8. září v Galerii Desítka v nejvyšším, 10. podlaží Obchodního domu. Když si u 3D obrazů pořídíte fotku – třeba jak stříháte Dalímu knírek, nebo lapáte motýly odlétající z obrazu, můžete se navíc zapojit do soutěže o vstupenky.

Výstava Salvador Dalí je další z akcí, jimiž Obchodní dům oslovuje milovníky výtvarného umění. Ve spolupráci s Galerií Artrium je zde vystavena stovka děl Dalího - jedné z největších osobností výtvarného umění 20. století. „Jde o největší mimopražskou výstavu Salvadora Dalího v tomto roce, představuje průřez celou tvorbou od grafik přes sochy až po užité umění. K vidění je i soubor pěti desítek ilustrací k Dantově Božské komedii nebo slavné grafiky, na nichž Dalí zachytil svou životní lásku Galu,“ říká Pavel Chmelík z Galerie Artrium.

Expozici doplňují originální portrétní snímky Salvadora Dalího z roku 1969 od českého fotografa Václava Chocholy. Kdo by neznal slavnou fotku Dalího s vejcem nebo Dalího sedícího s hůlkou na divanu?

Během prohlídky můžete zhlédnout i dokumentární film o Salvadoru Dalím a na prodej jsou zde také vybraná díla, publikace a také zajímavé suvenýry jako puzzle, pohlednic, triček s originálním sítotiskem nebo porcelánu.

Nenechejte si tuto jedinečnou příležitost ujít. Výstava Salvador Dalí je otevřena denně od 10 do 18 hodin (s výjimkou 19. – 21. 8., kdy bude mimořádně zavřeno).

Více o výstavě

Mimořádné večerní prohlídky

Ve vybraných termínech si můžete prohlídku výstavy užít při večerní atmosféře, s úvodním slovem galeristy Pavla Chmelíka. Nejbližší termíny:

  • středa 10. 8. od 19:00
  • čtvrtek 18. 8. od 19:00
  • úterý 23. 8. od 19:00
  • středa 24. 8. od 19:00 – speciální prohlídka s degustací Champagne

Kvůli omezené kapacitě je nutná rezervace (tel 604 446 087 nebo nevralova@artriumzlin.cz)

Po výstavě káva s výhledem na Zlín

Po dobu výstavy je v Galerii Desítka mimořádně otevřena kavárna, v níž můžete zakončit prohlídku posezením u šálku kávy, drinku či dezertu s jedinečným výhledem na Zlín. Nově zde můžete ochutnat i vína, šampaňské a sekty „na skleničku“. Posedět se dá nejen v klimatizovaných vnitřních prostorách, ale i na venkovní terase.

Španělské menu v Bistrotéce Valachy

Bistrotéka Valachy ve 2. podlaží Obchodního domu připravila k výstavě speciální Španělské menu s delikatesami z rodné Dalího země. Ochutnejte Andaluské gazpacho, kalamáry po baskicku nebo krevety s chorizem a chilli.ND STYL s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 22 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Futurel.cz s.r.o. - pracoviště
Opava
od 30 000 do 85 000 Kč/měsíc

Detail

SIMACEK FACILITY CZ, spol. s r.o., Ostrava
Ostrava
od 96 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků