Dosavadnímu manažerovi a sponzorovi, bývalému hlučínskému fotbalistovi Lumíru Kotovi, který vedl FC Hlučín od roku 1998, v závěru loňského roku zásadní zdravotní problémy neumožnily déle stát v čele klubu. To mělo tvrdý dopad na chod klubu, v jehož financování hrál Lumír Kot nezastupitelnou roli. V začátku roku 2014 se tedy FC Hlučín soustředil především na udržení dosavadního chodu. To se podařilo, většina týmů se účastnila zimních soustředění a všechny odehrály soutěžní utkání a turnaje, na nichž fotbalisté skvěle reprezentovali jak klub, tak město Hlučín. Nicméně absence finanční podpory se viditelně odrazila na finanční stabilitě klubu, což bylo důvodem zásadní změny v jeho vedení.
„Chceme udělat maximum, aby se klub opět „postavil na nohy“ a byl schopen plně a včas dostát svým závazkům,“ konstatuje nový spoluvlastník klubu Alan Jančík, majitel skupiny JTA. Zároveň však připouští, že FC Hlučín se na přelomu roku 2013 a 2014 dostal do opravdu složité finanční situace. „Aby klub, jehož roční rozpočet se pohybuje ve výši zhruba 7 milionů korun, mohl nadále nejen fungovat, ale také se rozvíjet, potřebuje se vyrovnat se závazky z minulosti. I proto jsme město Hlučín požádali o mimořádnou dotaci ve výši dvou milionů korun, jež by pomohla odrazit se od pomyslného dna fotbalovému společenství, které město Hlučín reprezentuje už od roku 1923. Za tu dobu klubem, v němž se v současné době fotbalu věnuje 50 dospělých a zhruba 300 fotbalistů v mládežnických kategoriích, prošly generace fotbalistů nejen z Hlučína, ale také z celého Hlučínska, které zahrnuje zhruba čtyři desítky obcí.“
Starosta Hlučína Pavol Kubuš k tomu říká: „Podpora hlučínského fotbalu je už dlouholetá. V době, kdy vznikala akciová společnost FC Hlučín, se město rozhodlo do společnosti nevstupovat a podporovat fotbalovou mládež a dorost prostřednictvím občanského sdružení Sportovní klub FC Hlučín. Město pronajímá klubu pozemky a budovy za symbolické nájemné a každoročně přispívá na provoz částkou zhruba 1,5 milionu korun. Předpokládám, že v tomto trendu bude město i v budoucnu pokračovat a hlučínští fotbalisté budou město kvalitně reprezentovat. Ostatně vítáme veškeré sportovní aktivity, do kterých se může zapojit naše mládež.“
S tím souzní i zcela nová koncepce klubu, jež je ještě více zaměřena na podporu výchovy mládeže a talentů. „Sport je pro mladé lidi skvělou volnočasovou aktivitou, která je učí disciplíně a fair play. V našem klubu se kluci kromě toho stávají součástí dlouholeté historie hlučínského fotbalu, často navazují na rodinnou tradici a díky tomu si intenzivněji uvědomují sounáležitost s prostředím, ve kterém žijí. Chceme chlapce co nejvíce motivovat, i proto je jedním z našich cílů postup staršího dorostu U19 zpět do celostátní ligy. A zdaleka nejde o cíl jediný! Chceme udržet ostatní mládežnické týmy i soutěž dospělých na stejné úrovni, hrát o přední umístění,“ uzavírá Alan Jančík.
Skupina JTA – je tvořena třemi samostatnými společnostmi – JTA-Holding, spol. s r.
o.,
JTA exclusive, spol. s r. o., a AZ Pozemky. s.r.o.
JTA – Holding, spol. s r. o. je stavební společnost, která se zabývá výstavbou bytů, hal, marketů a staveb občanské vybavenosti s působností po celé České republice a Slovenské republice. K nejzajímavějším stavbám realizovaným v Ostravě patří Bytový dům LANDEK, bytové domy ve Slezské Ostravě v ulici Za Starou elektrárnou nebo Středisko správy a údržby dálnice na Slovenské ulici. Společnost JTA exclusive, spol. s r. o., je zaměřena na správu a pronájem nemovitostí a firma AZ Pozemky, s.r.o., se zabývá inženýrskou činností.
Skupinasoukromých ostravských společností byla založena v roce 1998 se podílela například na rekonstrukci ČEZ Arény v Ostravě-Vítkovicích, nastavbách koridorů pro České dráhy a stavbách pro obecní i městské úřady, rekonstruovala padesát poboček České spořitelny na území Moravy a v jejím portfoliu jsou stavby a rekonstrukce benzínových čerpacích stanic, marketů atd.
Fichna-Hudeczek, a. s. – společnost se sídlem v Píšti se více než 18 let věnuje obnově památkových objektů a opravám historických fasád. Do této kategorie spadají například rekonstrukce fasády a střechy objektu Komerční banky v Bruntále, památkově chráněného objektu Slezského zemského muzea v Opavě nebo historické budovy v ostravské Stodolní ulici.