Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zprávy redaktora: Eva Panošová

Záchranáři nacvičovali svou připravenost

12. června 2017 9:45 | Opava | Eva Panošová

Taktické cvičení na Opavsku prověřilo připravenost moravskoslezských záchranářů. Policisté, hasiči a zdravotníci zasahovali u dopravní nehody pěti automobilů s tragickými následky. Podívejte se, jak to na silnici mezi Opavou a Chvalíkovicemi během akce vypadalo.

Interna opavské nemocnice má nový pavilon

28. července 2015 15:12 | Opava | Eva Panošová

Slezská nemocnice v Opavě je zase o něco modernější. Po dvou letech a třech měsících skončila výstavba interního pavilonu N. Nové pracoviště výrazně zvýší komfort pro pacienty a zlepší pracovní podmínky zdravotnického personálu.

Světový den hygieny rukou v opavské nemocnici

5. května 2015 14:09 | Opava | Eva Panošová

Slezská nemocnice v Opavě se zapojila do akce nazvané Světový den hygieny rukou. Jejím cílem je snížit riziko vzniku a šíření infekčních nemocí. Obzvlášť v nemocnicích jsou tato opatření velmi důležitá.

Ojedinělý projekt 4Medical Innovations v Ostravě

2. prosince 2014 14:13 | Ostrava-město | Eva Panošová

Nové biomedicínské centrum pro regenerativní medicínu se v Ostravě otevřelo veřejnosti. Lidé tak dostali jedinečnou příležitost prohlédnout si laboratorní prostory, které budou sloužit vysoce kvalifikovaným odborníkům k vývoji a výrobě léčivých přípravků, využívajících lidské buňky.

Kardiovaskulární dny v Ostravě

31. října 2014 12:22 | Ostrava-město | Eva Panošová

V Ostravě se uskutečnil již třetí ročník Kardiovaskulárních dnů. Přestože tradice této konfernece není příliš dlouhá, vydobyla si prestiž a pozornost stovek odborníků z celé země. Letos podruhé byla část přednášek určena i laické veřejnosti.

Krajský úřad v Ostravě otevřel dveře veřejnosti

29. října 2014 13:34 | Ostrava-město | Eva Panošová

Stovky lidí navštívily v den státního svátku 28. října Krajský úřad v Ostravě. Tentokrát je ale nečekalo vyřizování úředních záležitostí. Důvodem návštěvy byl Den otevřených dveří, který jsme si nenechali ujít ani my s kamerou.

Výstava Opava železniční

21. října 2014 14:02 | Opava | Eva Panošová

V Opavském Obecním domě je k vidění nová výstava Opava železniční. Pozoruhodná expozice zaujme nejen skalní fanoušky železnic a vlaků. Ostatně, tady je malá ochutnávka. Výstavu jsme si nenechali ujít ani my s kamerou.

Opavané se dozvěděli, jak nenaletět podvodníkům

21. října 2014 13:54 | Opava | Eva Panošová

Nelichotivé slovo šmejd se dostalo v poslední době do povědomí lidí především v souvislosti s nepoctivými obchodníky, kteří prodávají předražené zboží seniorům. Se svými nekalými praktikami to zkoušejí i v Opavě. Město proto společně s Českou obchodní inspekcí uspořádalo pro seniory besedu, jejímž cílem bylo pomoci lidem odolávat bezohledným fintám a nátlaku těchto podvodníků.

Výstava Opava železniční

17. října 2014 13:23 | Opava | Eva Panošová

V Opavském Obecním domě je k vidění nová výstava Opava železniční. Pozoruhodná expozice zaujme nejen skalní fanoušky železnic a vlaků. OStatně tady je malá ochutnávka. Výstavu jsme si nenechali ujít ani my s kamerou.

Přírodní zahrady opavských mateřských škol

24. září 2014 13:25 | Opava | Eva Panošová

Teď vám ukážeme, jak obnovili zahrady mateřských škol v Opavě. Cílem jejich revitalizace je podpořit u městských dětí kontakt s přírodou a jejich aktivní pohyb.

Komerční sdělení více

Rok české hudby v MSK: Smetanovský cyklus, 20 let populárního festivalu i podpora skladatelů

Série regionálních tiskových konferencí představuje aktivity orchestrů, divadel a festivalů, které se svým programem zapojily do oslav probíhajícího Roku české hudby. Nejvýznamnější hudební instituce v Moravskoslezském kraji ve svých dramaturgických plánech reflektují zejména dvousté výročí narození Bedřicha Smetany. MHF Leoše Janáčka připravil také celodenní oslavu 170 let od narození hukvaldského rodáka. NDM připomíná kromě obou zmíněných autorů trojici terezínských skladatelů Pavla Haase, Viktora Ullmanna a Hanse Krásu, jejichž životy vyhasly v roce 1944 v koncentračním táboře Osvětim.

Výtvarné odpoledne v LDN Klokočov přilákalo třetinu pacientů

Léčebna pro dlouhodobě nemocné v Klokočově, která je nedílnou součástí Fakultní nemocnice Ostrava, se na jedno odpoledne proměnila ve výtvarný ateliér. Oddělení marketingu připravilo pro klienty řadu nenáročných tvořivě výtvarných aktivit a také drobné občerstvení. Zájem předčil očekávání.

Cestovní pojištění u ČPZP si už vyřizují online čtyři z pěti klientů

Zájem o online cestovní pojištění stoupá. Zatímco ještě před pěti lety představoval podíl takto uzavřených pojistných smluv 61 procent, v loňském roce to bylo 80 procent. Osobně na pobočce si tak nyní uzavírá pojištění jen každý pátý cestovatel, vyplývá z dat České průmyslové zdravotní pojišťovny (ČPZP), která poskytuje cestovní pojištění ve spolupráci s Českou podnikatelskou pojišťovnou (ČPP).


Inspirativní projekt MeetLoutky v Divadle loutek Ostrava má za sebou úspěšnou sezónu

Divadlo loutek Ostrava uzavřelo sérii vzdělávacích workshopů a seminářů v rámci projektu 3xMeetLoutky+. Od listopadu 2023 do června 2024 proběhlo celkem 5 akcí určených pedagogům, divadelním lektorům a studentům uměleckých a pedagogických vysokých škol, které se organizátoři snažili především inspirovat k tvořivé práci s žáky při výuce po návštěvě divadelního představení a nabídnout, jaké jsou možnosti jeho reflexe.

Spolupráci při obnově Ukrajiny řešili podnikatelé z ČR, Polska a Slovenska v Ostravě

Obnova Ukrajiny je příležitostí pro velké i menší firmy, shodli se na tom účastníci tradičního Setkání podnikatelů České, Polské a Slovenské republiky. Akce, kterou pořádala v Ostravě Česko-polská obchodní komora už po třicáté, se zúčastnilo zhruba 150 zástupců firem a různých institucí. Věnovali se také bezpečnosti, dopravě a posílení metropolitní spolupráce.

HSF System postaví nový kostel v Neratovicích. Věž bude přes 22 metrů vysoká a ponese zvony

Neratovice získají novou architektonicky významnou a důstojnou dominantu. V šestnáctitisícovém středočeském městě vyroste Kostel Nejsvětější Trojice a pastorační centrum Kardinála Josefa Berana podle návrhu architekta Zdeňka Fránka. Investorem výstavby za téměř 244 mil. Kč je Nadace neratovického komunitního centra. Generálním dodavatelem projektu je česká stavební společnost HSF System, která je součástí mezinárodní stavební skupiny HSF System patřící do holdingu PURPOSIA Group. Dokončení je plánováno na rok 2027.

Konference POROD 2024 se zaměřila na lepší porod

Letošní 3. ročník Konference POROD 2024 přilákal do Ostravy téměř čtyři stovky účastníků. Byli mezi nimi lékaři porodníci a neonatologové, nemocniční i komunitní porodní asistentky, fyzioterapeuti, psychologové, i zástupkyně organizací, které se věnují těhotným a ženám po porodu. Třídenní setkání v Clarion Congress Hotelu Ostrava mělo tentokrát podtitul „Lepší porod“.

Ostravské komunikace slaví 60 let, pomohly zachránit Most Pionýrů i při povodních

Silničáři z Ostravy, jak se jim dost často zjednodušeně říká, slaví 60 let. Přestože se společnost Ostravské komunikace stará o mnohé silnice a hlavní ulice v krajském městě, její činnost je mnohonásobně pestřejší. V roce 1976 pomáhala obnovovat po výbuchu plynu Most Pionýrů, o 21 let později se podílela na odstraňování následků ničivé povodně.

Více