Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zprávy redaktora: Jakub Švarc

MS kraj se opět prezentuje na strojírenském veletrhu

12. října 2023 17:59 | Celý MS kraj | Jakub Švarc

Na 1200 firem se prezentuje na Strojírenském veletrhu v Brně, mezi nimi nechybí ani zástupci Moravskoslezského kraje. Návštěvníci mohou v expozici shlédnout elektromobil, hyperspektrální kameru nebo si vyzkoušet virtuální realitu. Jedním z hlavních témat je také vodík.

Letošního strojírenského veletrhu v Brně se účastní tři firmy z Moravskoslezského kraje

5. října 2022 15:16 | Celý MS kraj | Jakub Švarc

V Brně odstartoval další ročník strojírenského veletrhu. Z Moravskoslezského kraje na něm předvádí své produkty hned tři firmy. Budoucnost vidí hlavně v používání vodíku.

Základní škola Sjednocení ze Studénky pořádala Sportovní den

7. července 2022 17:01 | Studénka | Jakub Švarc

Žáci prvního stupně Základní školy Sjednocení si před začátkem prázdnin užili Sportovní den. Čekalo na ně spousta úkolů a her. Během dopoledne například nosili vodu na čas, jezdili s kolečky nebo skákali v pytli.

Dělnický dům ve Studénce prošel výměnou elektrorozvodů

7. července 2022 13:58 | Studénka | Jakub Švarc

Studénka nechala v minulém roce zpracovat revizi Dělnického domu, která objevila spoustu závad. Ty se radnice rozhodla opravit a práce teď probíhají v pěti etapách. Celková rekonstrukce zatím čeká na dotaci.

Starý zámek ve Studénce postupně prochází rekonstrukcí

7. července 2022 9:53 | Studénka | Jakub Švarc

Část střechy starého zámku ve Studénce prochází rekonstrukcí. Opravuje se zhruba deset metrů. Vyměňují se střešní trámy i krytina. Odborná firma by měla mít hotovo do 30. října letošního roku.

Studeňáci během participativního rozpočtu vybrali veřejné ohniště

1. července 2022 23:49 | Studénka | Jakub Švarc

V průběhu května mohli lidé hlasovat o třetím ročníku participativního rozpočtu ve městě. Letos zvítězilo veřejné ohniště u místního biotopu. V příštím roce radnice plánuje částku rozpočtu opět navýšit o deset procent.

1. července ve Studénce startuje Letní festival

1. července 2022 21:42 | Studénka | Jakub Švarc

Sport a kultura ve Studénce prvního července zahájila letní festival. Jako už tradičně si přes celé léto připravila spousty akcí jak pro děti, tak i pro dospělé. Nebudou chybět letní kina, poslechové večery nebo divadla pro děti. Jen v červenci budou moci Studeňáci navštívit dohromady osm různých akcí.

Studénka si nechává zpracovat rozbor směsného komunálního odpadu

1. července 2022 9:39 | Studénka | Jakub Švarc

Radnice plánuje zefektivnit třídění odpadu. V letošním roce nechává zpracovat studii. Podle výsledků pak posílí kontejnery ve vybraných lokalitách. Uvažuje se i o systému door-to-door.

BEZ KOMENTÁŘE: Žáci ZŠ Sjednocení si užívali sportovní den

30. června 2022 17:39 | Studénka | Jakub Švarc

Nekomentovaný záznam z akce konané ve Studénce před začátkem prázdnin. Škola pro děti během dopoledne přichystala spousty her a soutěží. Sportovní den byl symbolickým ukončením školního roku.

Letošní oslavy Studénky jsou u konce, hudební týden města uzavřela kapela A-BAND

24. června 2022 23:15 | Studénka | Jakub Švarc

Již v minulém Expresu Studénky jsme Vás informovali o probíhajících dnech města. Zatím co první dny patřily spíše dětem a starší generaci, poslední dva dny ožilo pódium u zimního stadionu modernějšími interprety a kapelami. Představila se Bára Poláková i Xindl X.

Komerční sdělení více

Start tuning a drift sezóny 2024 Ostrava

Nekonečná zima s upravenými vozy zamknutými v garáži je u konce. Je čas odstartovat sezónu na velkém Zahájení sezóny od Sníženo.cz a Lower United. Tradiční akce s mnohaletou tradicí zaplní ostravské Centrum bezpečné jízdy Libros upravenými tuningovými vozidly, kterou doplní obrovská zóna amerických vozů a supersportů. Pro tento rok se můžete těšit na několik obdivuhodných upravených trucků a také novou offroad exhibici upravených terénních vozidel.


Mezinárodní workshop Kliniky ORL a chirurgie hlavy a krku připomněl 30 let operací slzných cest

Osm desítek odborníků z České republiky a Německa přijalo pozvání na dvoudenní workshop Kliniky ORL a chirurgie hlavy a krku FNO a LF OU. V jeho průběhu mohli účastníci sledovat v přímém přenosu z operačních sálů ostravské fakultní nemocnice také 14 výkonů v oblasti nosu, vedlejších nosních dutin a slzných cest. V posledně jmenované problematice patří FN Ostrava k nejvýznamnějším evropským pracovištím.

Společnost Huisman představila svůj dosud největší jeřáb. Jeho výška je 225 metrů

Společnost Huisman Czech Republic dokončila významný projekt, když navrhla a vyrobila svůj dosud největší plně zkompletovaný jeřáb. Zařízení bylo speciálně navrženo pro společnost BMS Heavy Cranes, globálního dodavatele v oblasti jeřábů a těžkých zdvihacích zařízení. Jeřáb se bude využívat k instalaci generátorů velkých větrných turbín.

Český Bazar - Online inzerce zdarma

Český Bazar je nově vzniklá online inzerce zdarma pro soukromé i firemní účely. Inzerci založil v roce 2023 její majitel, Jaroslav Průcha z Čeladné, s cílem nabídnout soukromou i komerční inzerci na jednom místě.

Orlen je opět generálním partnerem Colours of Ostrava

Každý rok přiláká festival Colours of Ostrava tisíce fanoušků hudby a zábavy z celé Evropy. Poláci Ostravu rádi navštěvují vzhledem k blízkosti hranic i atraktivnímu line-upu a jedinečné atmosféře čtyřdenního hudebního festivalu plného různorodých atrakcí. Tradičně v line-upu největšího českého festivalu nesmějí chybět ani polští umělci. Letos pořadatelé připravili další fantastické překvapení - soutěž pro polské umělce, jejíž vítěz vystoupí během festivalu! A to vše s podporou generálního partnera festivalu - skupiny ORLEN Unipetrol.

Bílovec neměl kata, ale popravy se tu konaly. Přijďte na výstavu Zločin a trest

Od 12. dubna bude v Muzeu Bílovec zpřístupněna výstava Zločin a trest, která návštěvníky seznámí se zločiny a jejich trestáním na Bílovecku v období od středověku do 18. století. Až do 9. června bude možné vidět například věrnou repliku pranýře, který na dnešním Slezském náměstí v Bílovci stál do poloviny 18. století.

kRok za kRokem VUS Ondráš naposledy v Krnově

Hudební výlety SHF přiváží derniéru výjimečného hudebně-tanečního projektu Jiřího Slavíka kRok za kRokem do Městského divadla Krnov. Folklorní příběh o lásce i smíření ztvární Orchestr lidových nástrojů, dívčí sbor a taneční skupina Vojenského uměleckého souboru Ondráš ve čtvrtek 18. dubna.

Více