Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Studeňáci během participativního rozpočtu vybrali veřejné ohniště

  • Studénka,

V průběhu května mohli lidé hlasovat o třetím ročníku participativního rozpočtu ve městě. Letos zvítězilo veřejné ohniště u místního biotopu. V příštím roce radnice plánuje částku rozpočtu opět navýšit o deset procent.

Studénka zná vítěze letošního, již třetího participativního rozpočtu. Je jím veřejné ohniště u přírodního koupaliště. V roce 2022 rozhodovali Studeňáci o projektu v hodnotě 242 tisíc korun.

Libor Slavík, starosta Studénky: „Vítězem hlasování letošního participativního rozpočtu bylo v poměru 78% vůči 22% veřejné ohniště oproti zastávce u mlýna. Teď se připravujeme na to, aby byla stavba realizována v co nejkratší době. Připravujeme, že bychom opět dali částku o deset procent větší, než v letošním roce.“

Petr Hošek, navrhovatel projektu: „S návrhem veřejného ohniště přišli sami spoluobčané, kterým tu chybělo. Ohniště bude kruhového tvaru s posezením."

V minulých letech zvítězilo dětské hřiště v areálu zámecké zahrady a workoutové hřiště v Butovicích. V příštím roce budou Studeňáci hlasovat o projektu v hodnotě 266 tisíc korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy