Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dělnický dům ve Studénce prošel výměnou elektrorozvodů

  • Studénka,

Studénka nechala v minulém roce zpracovat revizi Dělnického domu, která objevila spoustu závad. Ty se radnice rozhodla opravit a práce teď probíhají v pěti etapách. Celková rekonstrukce zatím čeká na dotaci.

Dělnický dům se poprvé slavnostně otevřel roku 1932, od té doby prošel řadou úprav a renovací. Velká rekonstrukce proběhla v roce 2005, kdy byl opraven plášť budovy a dům zateplen. Po jeho téměř stoleté historii je potřeba zásadní rekonstrukce. Město na ni momentálně hledá dotační prostředky. Odhadované náklady na celkovou rekonstrukci jsou 75 milionů korun.

Libor Slavík, starosta města: „Zatím je zveřejněn seznam žádostí. S tou naší jsme v letošním roce mezi náhradníky na nějakém sedmém až osmém místě. Záleží na tom, jak bude uspokojena skupina schválených žádostí.“

V minulém roce nechala radnice zpracovat revizi Dělnického domu. Kvůli špatnému technickému stavu elektroinstalace přistoupilo město k rekonstrukci. Ta byla rozdělena do pěti etap.

Milan Kyjovský, vedoucí odboru MHÚM: „Vzhledem k tomu, že revizní zprávy nevyšly úplně příznivě a bylo zde spoustu závad, které bylo třeba okamžitě odstranit, tak město zadalo zakázku na opravu revizních závad. Už jsme v poslední páté etapě. Došlo k výměně rozvodů v přísálí, v kuchyňce a ve třetí fázi se pokračovalo v sále, zrcadlovém sále a v ostatních místnostech. Následoval prostor pro zázemí klubu a zázemí pro účinkující.“

V poslední fázi rekonstrukce město opraví hlavní elektroměr a hlavní rozvody v budově. Za opravu Dělnického domu v letošním roce zaplatí radnice zhruba 950 tisíc korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy