Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zprávy redaktora: Marek Remeta

MS kraj má svůj první Senior Point

11. ledna 2013 0:00 | Frýdek-Místek | Marek Remeta

Ve Frýdku-Místku bylo slavnostně otevřeno první informační centrum Senior Point v Moravskoslezském kraji. Cílem projektu je podávat prostřednictvím informačního centra kvalifikované informace všem zájemcům ze stran seniorů a to v oblasti týkající se jak životních potřeb, tak volnočasových aktivit. Veškeré služby jsou bezplatné.

Nový odbor magistrátu F-M chce zvýšit bezpečnost

8. ledna 2013 0:00 | Frýdek-Místek | Marek Remeta

Koncem loňského roku zřídil frýdeckomístecký magistrát nový odbor bezpečnostních rizik a prevence kriminality. Vedoucí odboru, Petr Lessy, představil v rámci něj projekt s názvem Bezpečné město. Jeho prostřednictvím chce ve městě zajistit co největší pořádek a bezpečí obyvatel.

Na Slezské ve F-M vzniklo nové parkoviště

7. ledna 2013 8:00 | Frýdek-Místek | Marek Remeta

Na sídlišti Slezská ve Frýdku-Místku vzniklo nové parkoviště. Jeho vybudování je součástí projektu celkové modernizace a revitalizace veřejných prostranství na sídlišti. Nové parkoviště je jedno z prvních, které v budoucnu chce město na sídlišti vystavět.

Prvním miminkem MS kraje je Tomáš Olka

4. ledna 2013 9:41 | Frýdek-Místek | Marek Remeta

Ve frýdeckomístecké nemocnici přišlo na svět letošní první miminko Moravskoslezského kraje. Chlapeček dostal po tatínkovi jméno Tomáš, váží 3640 gramů a měří dvaapadesát centimetrů. Uvítat malého Tomáše do života přišel i hejtman MS kraje Miroslav Novák.

Rekonstrukce Nemocnice ve F-M pokračuje

3. ledna 2013 0:00 | Frýdek-Místek | Marek Remeta

V září loňského roku započaly práce na zateplení deseti budov frýdeckomístecké nemocnice. Na některých budovách revitalizace skončila před Novým rokem, na ostatních se ještě pracuje. Vy se nyní podívejte, jak to v nemocnici vypadá dnes.

Vánoční zvyky a dílny nanečisto

2. ledna 2013 11:14 | Frýdek-Místek | Marek Remeta

K Vánocům neodmyslitelně patří vánoční tradice a zvyky. Na mnohé z nich se ale už zapomnělo a ne v každé rodině se dodržují. Jedenáctá základní škola ve Frýdku-Místku proto uspořádala akci pro děti a jejich rodiče, na které se o vánočních zvyklostech mohli dozvědět a řadu z nich si i sami vyzkoušet.

Nemocnice ve F-M pořádala vánoční koncert

21. prosince 2012 0:00 | Frýdek-Místek | Marek Remeta

Frýdeckomístecká nemocnice pořádala vánoční koncert. Stejně jako všude jinde, i tady vědí, že bez koled nejsou Vánoce. Tradiční vánoční písně v podání malých žáků základní umělecké školy v Paskově si tak mohli poslechnout lékaři, pacienti i náhodní kolemjdoucí.

Terénní služba ZOOM pomáhá potřebným

19. prosince 2012 8:38 | Frýdek-Místek | Marek Remeta

Široké spektrum služeb frýdeckomístecké charity, které vám prostřednictvím našich reportáží ukazujeme, doplňuje i Terénní služba ZOOM. Její pracovníci pomáhají lidem s psychickým onemocněním, pro které jsou každodenní úkony těžko zvladatelné.

Fotbalisté potěšili děti z nemocnice ve F-M

18. prosince 2012 8:38 | Frýdek-Místek | Marek Remeta

Dětské oddělení frýdeckomístecké nemocnice má nové hračky. V minulém týdnu je nemocnici slavnostně předali fotbalisté Městského fotbalového klubu Frýdek-Místek spolu s dobrovolníky organizace ADRA.

ŘSD zprovoznilo nový úsek R48

17. prosince 2012 8:56 | Frýdek-Místek | Marek Remeta

Ředitelství silnic a dálnic zprovoznilo nový úsek rychlostní komunikace R48 mezi Rychalticemi a Frýdkem-Místkem. Významně se tak zlepší dosavadní složitá dopravní situace na silnici první třídy 1/48, kterou právě nově zprovoznění úsek silnice zčásti nahrazuje.

Komerční sdělení více

Lékaři Oční kliniky FN Ostrava řeší výrazný nárůst úrazů

V pracovních dnech vyhledá pohotovost Oční kliniky FN Ostrava a LF OU okolo 10 lidí. O víkendech je jejich počet až čtyřnásobný. A většina pacientů přichází kvůli úrazu. Jak upozorňuje přednosta kliniky MUDr. Jan Němčanský, Ph.D., MBA, mnohým z nich by se dalo zabránit, kdyby lidé používali při sportu nebo domácích údržbářských pracích ochranné brýle.


Radegast odehraje na Colours of Ostrava kvalitní pivní servis se speciální limitkou piva Rezist

Pivovar Radegast, tradiční partner festivalu Colours of Ostrava, letos opět naservíruje bohatou nabídku pivních zážitků. Návštěvníci si na festivalu vychutnají nejen oblíbená piva Radegast Rázná 10, Radegast Ryze Hořká 12 a Radegast Ratar, ale také limitovanou várku Radegast Rezist, uvařeného ze speciálně vyšlechtěných odrůd chmele odolných vůči suchu. O prvotřídní pivní servis se postará tým zkušených výčepních a sládků v Radegast Pubu i na dalších 35 výčepních místech po celém areálu.

Povodí Odry: Možnosti přípravy na extrémní bouřkové srážky jsou značně omezené

Srážky bouřkového charakteru jsou velice obtížně předvídatelné, prakticky se jedná o nahodilý výskyt. Možnosti přípravy na tyto extrémní hydrologické jevy jsou proto omezené. Převážně se tato problematika dotýká drobných vodních toků. Tlumící efekt mají malé vodní nádrže, postupné obnovování kapacity drobných vodních toků, odstraňování odtokových závad a budování protipovodňových opatření.

Fact Sheet aneb co možná nevíte o inovačním ekosystému MSK

Transformace Moravskoslezského kraje se obzvlášť v posledních letech skloňuje ve všech pádech. Víte ale, jaké jsou její důvody, proč je proměna místní ekonomiky tak důležitá nebo jak si Moravskoslezský kraj stojí v porovnání s ostatními regiony? Na tyto otázky a mnoho dalších odpovídá první souhrnný přehled, který jsme nazvali Fact Sheet 2023/2024 – Inovační ekosystém v Moravskoslezském kraji.

Historická Vila Dvořákova se dočká rekonstrukce, sloužit bude stejně jako v minulosti bydlení

Developerská skupina Antracit představuje nový bytový projekt v historickém jádru Ostravy. Vila Dvořákova, nacházející se na rohu Dvořákovy a Přívozské ulice, se dočká kompletní rekonstrukce a přístavby. Tato vila z roku 1895, která původně sloužila jako rodinné bydlení s jedinečnou zahradou, je již řadu let opuštěná a ve špatném stavu. Původní vila zůstane zachována, dojde však k její kompletní rekonstrukci a přístavbě, čímž vznikne nový bytový objekt, který nejen obnoví původní krásu této historické budovy, ale také ji přizpůsobí současným standardům moderního bydlení.

Více