Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zprávy redaktora: Marek Remeta

Sociální zařízení Frýdku-Místku i hospic jsou opět přístupné návštěvám

28. května 2020 19:01 | Frýdek-Místek | Marek Remeta

Městská sociální zařízení i hospic jsou opět přístupné návštěvám. Dveře zařízení se rodinným příslušníkům a známým otevřely v úterý. I nadále je ale nutné dodržovat přísná hygienická opatření.

Sady Bedřicha Smetany v Místku jsou plné atraktivit, nově si zde můžete zahrát i discgolf

28. května 2020 18:54 | Frýdek-Místek | Marek Remeta

Sady Bedřicha Smetany v Místku se stávají vyhledávanou a atraktivní lokalitou. Nabízí nové moderní dětské hřiště, nedávno tam vyrostlo broukoviště, jsou tam nové lavičky a nyní si v parku mohou lidé zahrát také discgolf.

V pondělí začne oprava části třídy T. G. Masaryka ve F-M, vyžádá si dopravní omezení

28. května 2020 18:48 | Frýdek-Místek | Marek Remeta

V pondělí 1. června začne oprava komunikace ve střední části třídy T. G. Masaryka, přesněji od Rubikovy křižovatky po kruhový objezd u Kostíkova náměstí.

F-M čekají dlouhodobá dopravní omezení, potrvají celé léto

28. května 2020 18:35 | Frýdek-Místek | Marek Remeta

Doprava ve městě nebude ani toto léto bez omezení. Dotkne se nejen řidičů, ale také cestujících v autobusech. Moravskoslezský kraj a Ředitelství silnic a dálnic totiž v létě zahájí další opravy svých komunikací na území města.

Sídliště Riviera v Místku projde revitalizací, proměny se dočkají zatím tři lokality

25. května 2020 17:35 | Frýdek-Místek | Marek Remeta

Sídliště Riviera v Místku projde rozsáhlou revitalizací. V současné době se budou zpracovávat jednotlivé stupně projektové dokumentace. Poté se vypíše zakázka. Samotná revitalizace by mohla začít v příštím roce.

F-M posunul termín splatnosti za odpad a psy, složenky začne rozesílat v červnu

25. května 2020 17:34 | Frýdek-Místek | Marek Remeta

Město posunulo termín splatnosti za odpad a psy. Lidé mohou poplatky hradit až do konce srpna. Složenky začnou do schránek chodit v červnu.

Farmářské trhy ve F-M i přes omezený režim jedou naplno, další proběhnou 4. června

25. května 2020 17:30 | Frýdek-Místek | Marek Remeta

Na náměstí Svobody v Místku proběhly další Farmářské trhy. Na trhu si zákazníci mohli nakoupit různé druhy sazenic, ale také koláče, buchty, nebo mléčné výrobky. I přes omezený počet stánků tak byl sortiment bohatý.

Lidé objevili lesy a kopce Palkovic. Koronavirus je přitáhl do přírody

24. května 2020 16:14 | Palkovice | Marek Remeta

Přestože koronavirus s sebou přinesl velkou spoustu problémů, v něčem dokázal zapůsobit i pozitivně. Zavření obchodních center, restaurací, zákaz kulturních akcí a další omezení přitáhla lidi do přírody. Hojně navštěvované se staly Palkovice a jejich kopce, které objevili jak místní, tak návštěvníci z okolí.

Konec byznysu s chudobou v Mariánských Horách, vedení obvodu vyhlásilo bezdoplatkovou zónu

21. května 2020 17:17 | Ostrava-Mariánské hory | Marek Remeta

Mariánské Hory a Hulváky vyhlásily bezdoplatkovou zónu. Od 7. května tak platí na celém území tohoto ostravského městského obvodu. Výjimku mají některá vybraná místa.

Skončil nouzový stav. Frýdek-Místek i nadále vykonává preventivní opatření

21. května 2020 17:11 | Frýdek-Místek | Marek Remeta

Frýdek-Místek i nadále pokračuje s preventivními opatřeními proti šíření koronaviru. Přestože nouzový stav skončil, pořád probíhá dezinfekce ploch ve městě a stále platí, že úřad by se měl navštěvovat jen ve výjimečných případech.

Komerční sdělení více

Opavský OSTROJ má vlastní med. Včely chová přímo ve svém areálu

Udržitelné a ekologické projekty mají v opavské strojírenské firmě OSTROJ zelenou. Včelstvo našlo svůj domov v klidné části areálu firmy, které mu zajišťují vhodné podmínky pro chov. Péči o včely má na starosti zkušený včelmistr. Včelí med poslouží jako drobná pozornost pro zákazníky a obchodní partnery.

Ostrava přivítá jubilejní 10. ročník festivalu Czech Music Crossroads

Hudební showcase festivalu a konference Czech Music Crossroads pořádá tým festivalu Colours of Ostrava. Letos se uskuteční ve dnech 20. až 22. června v ostravském domu kultury POKLAD a na Alšově náměstí v Porubě. Jedinou výjimkou bude úvodní varhanní koncert v kostele sv. Václava v centru Ostravy.

Festival v ulicích/ART&LIFE. Hudba, tanec a divadlo pod širým nebem v Ostravě

Festival v ulicích s podtitulem ART&LIFE se uskuteční 21. a 22. června. Oslava pouličního umění mnoha žánrů se koná v Ostravě již třináctým rokem. Potřetí ovládne Hlavní třídu v Porubě a přilehlé dvory. Na dvou hlavních a několika menších scénách se představí více než 200 umělců, kteří reprezentují kulturu 20 zemí. Pořadatelé mysleli i na děti, pro které připravili dětskou zónu, neodmyslitelnou součástí festivalu je dobré jídlo a pití včetně oblíbeného Vinného festivalu a milou vzpomínkou se mohou stát rukodělné výrobky českých tvůrců.


V Orchard Gallery vystavuje obrazy V. K. Killer

Pracuje klasickou technikou olejomalby. Svou vášeň pro moře a lodě objevil už v dětství, avšak vrátil se k ní v podobě malování až po mnoha letech. Nyní mohou lidé obrazy Václava K. Killera spatřit v ostravské Orchard Gallery.

Developerská skupina ANTRACIT rozšiřuje svůj areál v logistickém centru Senec na Slovensku

Developerská skupina ANTRACIT rozšiřuje svůj areál v jednom z nejatraktivnějších logistických uzlů na Slovensku blízko Sence. Nový developerský projekt, který nabídne nájemcům přes 6 000 m2 vhodných pro logistiku, drobnou výrobu nebo skladování s přidruženým administrativním zázemím, doplní v průmyslovém areálu ANTRACIT Senec s rozlohou 12 000 m2 stávající multifunkční budovu o rozloze 5 700 m2.

Kinky Boots - hříšné botky atakují Ostravu v české premiéře

Další světový muzikálový hit uvidí ostravské publikum v české premiéře v Národním divadle moravskoslezském už 13. června: KINKY BOOTS s hudbou a texty písní legendární poprockerky Cyndi Lauperové (1953) na libreto Harveyho Fiersteina (1953) vznikly na základě stejnojmenného filmu z roku 2005, inspirovaného skutečnými událostmi.

Ostrava již potřetí hostí konferenci POROD 2024

Třetí ročník unikátní multioborové konference POROD 2024 proběhne ve dnech 12. až 14. června 2024 v Clarion Congress Hotelu v Ostravě. Nosným tématem letošního ročníku je „LEPŠÍ POROD“, na který se ze všech úhlů pohledu podívá na čtyři sta specialistů pečujících o těhotné a rodící ženy. Tedy lékařů, porodních asistentek, fyzioterapeutů, psychologů i psychiatrů.

Více