Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Farmářské trhy ve F-M i přes omezený režim jedou naplno, další proběhnou 4. června

Na náměstí Svobody v Místku proběhly další Farmářské trhy. Na trhu si zákazníci mohli nakoupit různé druhy sazenic, ale také koláče, buchty, nebo mléčné výrobky. I přes omezený počet stánků tak byl sortiment bohatý.

Ve Frýdku-Místku probíhají Farmářské trhy. Původně je město kvůli pandemii koronaviru pořádat nechtělo. Nakonec ale ustoupilo přáním prodejců i samotných občanů a v omezeném režimu se rozhodlo je uspořádat. Ty první proběhly 7. května a zaměřené byly hlavně na květiny. Zatím poslední Farmářské trhy už byly o poznání bohatší a i ty následující přinesou mnohem více zboží.

“S postupným rozvolňováním vládou nařízených opatření je možné rozšiřovat sortiment. Prodávat se budou opět mléčné výrobky, pečivo – sladké i slané, vejce, med a marmelády, koláče ale také masné výrobky, včetně oblíbeného králičího a kuřecího chlazeného masa. Chybět nebudou také sazenice zeleniny a bylinek a k mání budou i letničky. Naopak doplňkový sortiment, jako jsou výrobky ze dřeva, proutí nebo korálků, zatím na trzích nebude. Mezi stánky je nutné udržet dvoumetrový odstup, což znamená, že na náměstí nemůže být tolik prodejních míst, co v minulosti. Trhy zatím budou také bez občerstvení. Nicméně to hlavní zboží, za kterým lidé na trhy chodí, na pultech stánků bude,” uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Jakub Míček.

Farmářské trhy město pořádá od roku 2011. Za tu dobu se staly nejen místem, kde si mohou lidé nakoupit kvalitní potraviny a zboží, ale také společenským centrem, kde se lidé setkávají a baví se s přáteli, mnohdy také u doprovodného programu. I přes omezený režim si i teď našly své zákazníky.

Anketa, návštěvníci Farmářských trhů: 1. “Připadá mi, že je tu více lidí než normálně. I více stánku. Ale je to v pohodě a aspoň se člověk netlačí. Jdu na rajčata a papriku. Možná i jahody. Budu vysazovat na balkóně.” 2. “Mně se to líbí. Když jsem tu byla posledně, byla tu jen zelenina. Teď je tu toho více. Hlavně pečivo. Jsem spokojena. Chodím pokaždé a vždycky něco koupím.”

Farmářské trhy se budou na náměstí Svobody v Místku konat tradičně v pravidelných čtrnáctidenních intervalech, vždy od 8 do 14 hodin, až do listopadu. Další trhy se uskuteční 4. června. Více informací zájemci naleznou na stránkách www.beskydskefarmarsketrhy.cz .

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy