Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

F-M čekají dlouhodobá dopravní omezení, potrvají celé léto

Doprava ve městě nebude ani toto léto bez omezení. Dotkne se nejen řidičů, ale také cestujících v autobusech. Moravskoslezský kraj a Ředitelství silnic a dálnic totiž v létě zahájí další opravy svých komunikací na území města.

Ve městě se pomalu chýlí ke konci oprava Rubikovy křižovatky. V těchto dnech probíhají práce na celkové rekonstrukci světelného signalizačního zařízení, které bude v koordinaci s nově instalovanými semafory u přechodu pro chodce u katastrálního úřadu. Práce na Rubikově křižovatce mají skončit 30. května. Následně bude probíhat předávka díla městu a odstranění případných nedostatků. I když je to dobrá zpráva, město si od stavebního ruchu jen tak neoddychne. Léto se totiž ponese ve znamení mnoha dopravních staveb. Ta první začne hned po ukončení Rubikovy křižovatky.

Karel Deutscher (ČSSD), náměstek primátora Frýdku-Místku: “Počítáme s opravou spodní části ulice TGM. Je to v oblasti od Rubikovy křižovatky až po kruhový objezd. Mělo by to trvat sedm dnů. Následně začne oprava ŘSD sjezdu a nájezdu na estakádu. Tato oprava by měla začít na přelomu června a července. Bude se opravovat sjezd a nájezd od Okresního soudu. Následovat bude oprava Lískovecké ulice od obchodu Kaufland až do Vratimova."

Tyto opravy zkomplikují dopravu. Dopad budou mít také na veřejnou autobusovou dopravu, což si vyžádá výlukové jízdní řády, omezené zajíždění na autobusové nádraží i zrušení nebo přesunutí některých autobusových zastávek.

Karel Deutscher (ČSSD), náměstek primátora Frýdku-Místku: “Situace kolem Rubikovy křižovatky a spodní části TGM bude taková, že bude hodně hustý provoz autobusů, protože to bude hlavní objízdná trasa pro ty sjezdy a nájezdy od Okresního soudu. Je třeba si uvědomit, že autobus, který pojede od Místku do Frýdku dříve odbočoval doprava k Okresnímu soudu a sjížděl na Nové autobusové stanoviště nebo na vlakové nádraží, ale teď bude muset být veden přes Rubikovu křižovatku, přes ulici TGM na malý kruháč a pak zase zpětně vyjíždět nahoru. Takže tam se velmi zvýší pohyb všech autobusů, a to nejen městských, ale i krajských, popřípadě vozu Student agency nebo mezinárodních autobusů, které tady taky jezdí."

Město se bude snažit o dopravních uzavírkách a omezeních informovat co nejaktuálněji. Situaci budeme monitorovat i my a také v našich zprávách se o ní dozvíte podrobnější informace.
Kino na výletě 2020 | Přes prsty ZRUŠENO!!!

08.07. 20:15
Frýdek-Místek, Aquapark Olešná

LUCIE Cover Band | Léto v zahradě

10.07. 20:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Akuma | Promenádní koncerty

12.07. 16:00
Frýdek-Místek, Altán ve Smetanových sadech, Frýdek - Místek

VKUS-BUSTAN s.r.o. - pracoviště Fryčovice
Fryčovice
od 14 100 do 15 500 Kč/měsíc

Detail

Střední odborná škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace, pracoviště v rámci Frýdku-Místku
Frýdek-Místek
od 30 930 do 40 320 Kč/měsíc

Detail

GAMA CONSTRUCT, s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 115 do 140 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků