Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zprávy redaktora: Marek Remeta

Mariánské Hory darují jídlo před expirací pro potřebné. Charita si odvezla čtvrt tuny brambor!

23. dubna 2020 9:54 | Ostrava-Mariánské hory | Marek Remeta

Ostravský obvod Mariánské Hory a Hulváky ví co s nevyužitými potravinami. Jídlo například ze školní jídelny s blížícím se datem spotřeby věnuje charitě. Naposledy si takto odvezla mimo jiné více než čtvrt tuny brambor.

Pandemie koronaviru zasáhla do stavby obchvatu F-M, dokončení se možná zpozdí

22. dubna 2020 8:21 | Frýdek-Místek | Marek Remeta

Zhotovitelé obchvatu Frýdku-Místku se kvůli pandemii koronaviru potýkají s problémy. Řeší hlavně nedostatek pracovníků ze zahraničí. Chod stavby na obou částech sice běží, termín dokončení se ale možná posune.

Ve Frýdku-Místku naplno jedou opravy cest a chodníků

21. dubna 2020 9:53 | Frýdek-Místek | Marek Remeta

Ve Frýdku-Místku běží opravy cest a chodníků. Zaměstnanci technických služeb se pustili do rekonstrukcí ploch před domy v ulicích Anenská, Klicperova a Třanovského. Zároveň opravují výtluky a síťové trhliny na silnicích.

Frýdek-Místek přispěl nemocnici na provoz infekčního pavilonu, nyní se v něm léčí 5 lidí s COVID-19

21. dubna 2020 9:47 | Frýdek-Místek | Marek Remeta

Nemocnice ve Frýdku-Místku dostala téměř 3 a půl milionu korun. Příspěvek na provoz nově vybudovaného infekčního pavilonu darovalo město. Aktuálně se tam léčí pět pacientů s nemocí COVID-19.

O děti zdravotníků pečují ve F-M dvě mateřské školy, vymýšlet jim program je někdy boj

20. dubna 2020 12:25 | Frýdek-Místek | Marek Remeta

Žáci základních a mateřských škol z Frýdku-Místku jsou už déle než měsíc doma. To ovšem neplatí pro děti lékařů, policistů a dalších pracovníků ve složkách záchranného systému. Město pro ně otevřelo dvě mateřské školy, které navštěvují. Vymyslet dětem různého věku program ale není vždy jednoduché.

Ve Frýdku-Místku začaly zápisy dětí do prvních tříd, bohužel bez jejich účasti

16. dubna 2020 18:35 | Frýdek-Místek | Marek Remeta

Ve Frýdku-Místku probíhají zápisy dětí do prvních tříd základních škol. Stejně jako v jiných městech i zde upřednostňují zápisy zejména elektronickou formou. I když jsou zápisy bez účasti předškoláků, některé školy pro ně i přesto připravily doprovodný program.

V zařízeních pro seniory a odlehčovacích službách ve F-M probíhá testování na Covid-19

16. dubna 2020 12:28 | Frýdek-Místek | Marek Remeta

V zařízeních pro seniory a odlehčovacích službách ve Frýdku-Místku probíhá testování na Covid-19. Na dvě stovky rychlotestů získal také Domov pro seniory, kde testy prochází zaměstnanci i klienti.

Zápisy do základní a mateřské školy v Palkovicích probíhají bez dětí

16. dubna 2020 12:26 | Palkovice | Marek Remeta

V Palkovicích aktuálně probíhá zápis žáků do prvních tříd základní školy. Kvůli pandemii koronaviru se ale poprvé koná bezkontaktně. A stejně tomu bude i při zápisu do mateřské školy.

Mariánské Hory dezinfikují obecní bytové domy, pomoc nabízí i soukromým vlastníkům

16. dubna 2020 12:24 | Ostrava-Mariánské hory | Marek Remeta

V ostravském obvodě Mariánské Hory a Hulváky se pustili do dezinfekčních postřiků. Kromě veřejných ploch tam brigádníci ošetřují také prostory v městských domech.

K dezinfekci na ruce v automatech ve F-M nově přibyly i antibakteriální gely

14. dubna 2020 9:32 | Frýdek-Místek | Marek Remeta

Zhruba týden fungují ve Frýdku-Místku automaty na dezinfekci na ruce, kterou město zajistilo pro své občany. Teď k tomuto přípravku přibyl ještě antibakteriální gel na ruce. I ten lidé najdou v pěti automatech na území města.

Komerční sdělení více

Blíží se největší taneční párty pod otevřeným nebem! Festival Beats for Love láme rekordy

Jubilejní 10. ročník festivalu Beats for Love se blíží raketovou rychlostí. Na začátku července festival rozproudí život v populární ostravské oblasti Dolních Vítkovic. Svým nabitým line-upem organizátoři nenechají v klidu žádného nadšence do elektronické taneční hudby. Aktuálně je navíc k dispozici kompletní seznam a denní line upy všech zahraničních hvězd, které na akci vystoupí. A je to doopravdy přehlídka jmen světových formátů!

OSTROJ slaví první úspěchy po náročném období. V prvním čtvrtletí 2024 rostl a hlásí zisk

Český průmysl prochází v posledních letech těžkým obdobím. Etapa dramatických změn zasáhla také společnost OSTROJ, pro kterou byl rok 2023 především o investicích a transformaci. Strategická rozhodnutí se pak pozitivně promítla už na začátku letošního roku – OSTROJ dosáhl v prvním čtvrtletí roku 2024 hospodářského výsledku před zdaněním o více jak 25 mil. Kč nad plánem pro toto období. První kvartál byl pro firmu naposledy ziskový v roce 2021.


Do strojírenství a metalurgie vstupují nové technologie, vodík a AI

České strojírenství a metalurgický byznys se nezadržitelně mění. Do hry vstupuje další automatizace, smart systémy, vodík a umělá inteligence. Tahounem změn jsou zatím spíše velké firmy, malým a středním podnikům stojí v cestě méně zdrojů na investice, nedostatek špičkových lidí i obava o kyberbezpečnost. V případě inovativních vodíkových technologií je pak problémem přílišná regulace předbíhající vývoj. Uvedli to zástupci Národního strojírenského klastru a účastníci konference Strojírenství Ostrava 2024.

Štěrkovna Open Music 2024: prodáno 90 procent třídenních vstupenek

Pořadatelé hudebního festivalu Štěrkovna Open Music, který se na břehu Hlučínského jezera bude konat 25. až 27. července, hlásí vyprodání 90 procent celkové kapacity třídenních vstupenek. Zároveň také se souhlasem města a hlučínské firmy Tomáš STRAUB investovali do festivalového areálu, aby byl v polovině léta lépe připravený na návštěvníky největší mimoostravské hudební přehlídky v Moravskoslezském kraji. Vystoupí na ní například Ewa Farna, Divokej Bill či Rybičky 48.

Ve WERK ARENĚ V Třinci se chystá INVENT ARENA, jediná soutěžní výstava patentů a vynálezů v ČR

Pracuje na něm intenzivně tým několika desítek lidí už několik měsíců a je jím jediná soutěžní výstava patentů a vynálezů svého druhu v České republice INVENT ARENA. Událost se uskuteční 12.-13. června ve WERK ARENĚ a má ambice rozšířit povědomí o vědeckých vynálezech a ukázat, že „pokrok“ ovlivňuje a posouvá dál všechny sféry našich každodenních životů a že „vědec“ či objevitel nemusí být vždycky badatel v laboratoři izolovaný od okolního světa, nýbrž kdokoliv z nás, našich dětí. Jen je potřeba mít ten správný směr.

4 kroky pro úspěšný den

Vykročte do každého dne pravou nohou a nastartujte den ranní rutinou, která promění ospalá rána ve chvíle, na které se budete pravidelně těšit. Základem úspěšného dne je vedle klidně prospané noci také klidné ráno. Udělejte si před každodenním kolotočem povinností alespoň pár minut pro sebe a uvidíte, že se vaše dny jak mávnutím proutku promění.

Inscenace Nejhorší věc na světě otevírá dialog o nelehkých cestách k sebepoznání

Divadlo loutek Ostrava rozvíjí programovou linii pro dospívající publikum i poslední premiérou sezóny. Hra s názvem Nejhorší věc na světě zpracovává téma náročného dospívání, zmatku a hledání sebe sama. Premiéra 17. května připadá na Mezinárodní den proti homofobii a transfobii. I těmto tématům se inscenace v režii Terezy Agelové věnuje.

Více