Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zprávy redaktora: Marek Remeta

Frýdeckomístecké arboretum se otevřelo veřejnosti, návštěvníci musí dodržovat pravidla v souvislosti s koronavirem

14. dubna 2020 9:28 | Frýdek-Místek | Marek Remeta

Frýdeckomístecké arboretum opět otevřelo své brány veřejnosti. Lidé v něm dnes mohou spatřit první rozkvetlé cibuloviny. Vzhledem k opatřením vlády v souvislosti s koronavirem budou ale i v arboretu platit daná pravidla.

Zastupitelé F-M navýšili finance odboru bezp. rizik, schválili také finanční dar pro nemocnici

14. dubna 2020 9:24 | Frýdek-Místek | Marek Remeta

Ve Frýdku-Místku se konalo zasedání zastupitelstva města. Zastupitelé projednávali záležitosti, které se týkají řešení krizového stavu. V souvislosti s vládními nařízeními proběhlo jednání prostřednictvím videokonference.

Občané F-M mohou opět odkládat odpad do sběrných dvorů, Frýdecká skládka otevřela

7. dubna 2020 10:16 | Frýdek-Místek | Marek Remeta

Sběrné dvory ve Frýdku-Místku se opět otevřely veřejnosti. Běžný provoz zahájila také skládka komunálního odpadu v Panských Nových Dvorech a kompostárna v Bruzovicích.

Mezinárodní folklorní festival ve F-M letos nebude, organizátoři jej kvůli koronaviru zrušili

7. dubna 2020 10:11 | Frýdek-Místek | Marek Remeta

Po 25 letech se ve Frýdku-Místku neuskuteční Mezinárodní folklorní festival. Kvůli pandemii koronaviru se jej organizátoři po dohodě s městem rozhodli zrušit. Akci každoročně navštívily tisíce lidí od nás i ze zahraničí.

Pandemie koronaviru omezila ve F-M jarní úklid, naplno vypukne po Velikonocích

7. dubna 2020 10:07 | Frýdek-Místek | Marek Remeta

I když pomalejším tempem, tak i přesto ve Frýdku-Místku běží jarní úklid. Technické služby města si prozatím musely poradit pouze se svými zaměstnanci. Po Velikonocích už ale proběhne nábor sezónních pracovníků a jarní úklid tak vypukne naplno.

Ve Frýdku-Místku zahájili dezinfekční postřiky, cílem je snížit rizika nákazy koronavirem

6. dubna 2020 14:45 | Frýdek-Místek | Marek Remeta

Ve Frýdku-Místku zahájili dezinfekční postřiky vybraných ploch. Cílem je snížit rizika nákazy koronavirem. Virus totiž může ulpět na různých površích a podle typu materiálu se na nich i dlouhou dobu udržet.

Frýdek-Místek jako první v ČR zajistil svým občanům dezinfekci, produkt chce nabídnout i lékárnám

2. dubna 2020 18:38 | Frýdek-Místek | Marek Remeta

Podobně jako roušky se i dezinfekce na ruce stala nedostatkovým zbožím. Ve Frýdku-Místku se ale rozhodli vzít věci do svých rukou. Město vlastními silami dezinfekci vyrobilo a jako první v republice ji nabízí svým občanům prostřednictvím automatů.

Ve Frýdku-Místku přidali další autobusové spoje, a to do Paskova, Staříče a Řepišť

2. dubna 2020 13:52 | Frýdek-Místek | Marek Remeta

I přes omezený provoz MHD Frýdek-Místek rozšířil autobusové spoje do dalších obcí. Autobusy teď zajíždí také do Paskova, Staříče a Řepišť. Město se snaží vycházet vstříc občanům a umožnit jim hlavně odvoz do zaměstnání.

Uživatelé Domova pro seniory ve F-M jsou v kontaktu s rodinou díky videohovorům

2. dubna 2020 10:48 | Frýdek-Místek | Marek Remeta

Návštěvy v domovech pro seniory jsou kvůli koronaviru zakázané. Kontakt s rodinou je ale důležitý. Zařízení proto hledají cesty, jak jej umožnit. Ve frýdeckomísteckém Domově pro seniory proto uživatelům zprostředkovávají videohovory.

Frýdek-Místek získal ochranné štíty z 3D tiskáren, rozdá je složkám IZS

31. března 2020 10:59 | Frýdek-Místek | Marek Remeta

Frýdek-Místek navázal spolupráci s výrobci ochranných štítů. Vyrábí je nadšenci pro 3D tisk na svých 3D tiskárnách. První várku, kterou město získalo, předá složkám IZS.

Komerční sdělení více

Vláda potvrdila, že likvidaci dolu ČSM po ukončení těžby provede OKD

Na základě Usnesení vlády č. 303 provede technickou likvidaci černouhelného dolu ČSM po ukončení hornické činnosti v lokalitách Sever a Jih na přelomu let 2025 a 2026 společnost OKD. Těžební společnost uskuteční také dohodnutý sociální program, v jehož rámci bude odcházejícím zaměstnancům vyplacen až jedenáctinásobek průměrného měsíčního výdělku.

Hornické vdovy Kamily Hladké v jevištní podobě

Poslední premiérou 105. sezóny Národního divadla moravskoslezského je adaptace knižního bestselleru Kamily Hladké HORNICKÉ VDOVY. Václav Klemens osudy vdov zdramatizoval pro jeviště komorního Divadla „12“, vybral hudbu (regionální hornické popěvky, ale i ty, které zlidověly a které se tu běžně zpívaly) a inscenaci režíruje.

Opavský OSTROJ má vlastní med. Včely chová přímo ve svém areálu

Udržitelné a ekologické projekty mají v opavské strojírenské firmě OSTROJ zelenou. Včelstvo našlo svůj domov v klidné části areálu firmy, které mu zajišťují vhodné podmínky pro chov. Péči o včely má na starosti zkušený včelmistr. Včelí med poslouží jako drobná pozornost pro zákazníky a obchodní partnery.


Ostrava přivítá jubilejní 10. ročník festivalu Czech Music Crossroads

Hudební showcase festivalu a konference Czech Music Crossroads pořádá tým festivalu Colours of Ostrava. Letos se uskuteční ve dnech 20. až 22. června v ostravském domu kultury POKLAD a na Alšově náměstí v Porubě. Jedinou výjimkou bude úvodní varhanní koncert v kostele sv. Václava v centru Ostravy.

Festival v ulicích/ART&LIFE. Hudba, tanec a divadlo pod širým nebem v Ostravě

Festival v ulicích s podtitulem ART&LIFE se uskuteční 21. a 22. června. Oslava pouličního umění mnoha žánrů se koná v Ostravě již třináctým rokem. Potřetí ovládne Hlavní třídu v Porubě a přilehlé dvory. Na dvou hlavních a několika menších scénách se představí více než 200 umělců, kteří reprezentují kulturu 20 zemí. Pořadatelé mysleli i na děti, pro které připravili dětskou zónu, neodmyslitelnou součástí festivalu je dobré jídlo a pití včetně oblíbeného Vinného festivalu a milou vzpomínkou se mohou stát rukodělné výrobky českých tvůrců.

V Orchard Gallery vystavuje obrazy V. K. Killer

Pracuje klasickou technikou olejomalby. Svou vášeň pro moře a lodě objevil už v dětství, avšak vrátil se k ní v podobě malování až po mnoha letech. Nyní mohou lidé obrazy Václava K. Killera spatřit v ostravské Orchard Gallery.

Developerská skupina ANTRACIT rozšiřuje svůj areál v logistickém centru Senec na Slovensku

Developerská skupina ANTRACIT rozšiřuje svůj areál v jednom z nejatraktivnějších logistických uzlů na Slovensku blízko Sence. Nový developerský projekt, který nabídne nájemcům přes 6 000 m2 vhodných pro logistiku, drobnou výrobu nebo skladování s přidruženým administrativním zázemím, doplní v průmyslovém areálu ANTRACIT Senec s rozlohou 12 000 m2 stávající multifunkční budovu o rozloze 5 700 m2.

Více