Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mezinárodní folklorní festival ve F-M letos nebude, organizátoři jej kvůli koronaviru zrušili

Po 25 letech se ve Frýdku-Místku neuskuteční Mezinárodní folklorní festival. Kvůli pandemii koronaviru se jej organizátoři po dohodě s městem rozhodli zrušit. Akci každoročně navštívily tisíce lidí od nás i ze zahraničí.

Pandemie koronaviru vede k rušení spousty společenských, kulturních i sportovních akcí. Konat se nebude ani jedna z největší hudebních událostí léta - Mezinárodní folklorní festival ve Frýdku-Místku, který nabízel zábavu plnou lidových písní a tanců jak tuzemských, tak zejména zahraničních folklorních souborů.

“Je to z mnoha důvodů. Zaprvé nevíme, jak se bude dále vyvíjet situace kolem koronaviru, nicméně můžeme předvídat, že hranice zůstanou zavřené delší dobu, takže by se na festival nemohly dostat zahraniční soubory. Dále pak zadruhé tím, že je nemožnost se shlukovat ve větším počtu osob, tak v podstatě ani místní soubory nemohou trénovat, ” uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Pavel Machala.

Festival se měl konat od 9. do 15. června. Účastnit se ho měly kromě našich folklorních seskupení také zahraniční soubory z Kostariky, Španělska, Estonska, Běloruska a Slovenska.

“Soubory nám v průběhu března začaly účast na festivalu rušit. Nemůžeme ho ani přesunout na jiný termín, protože účast se soubory domlouváme osm až devět měsíců dopředu, takže nejde ho přesunout třeba na září,” sdělila prezidentka festivalu Zuzana Mojžíšková.

Přáním organizátorů je, aby se 26. ročník Mezinárodního folklorního festivalu uskutečnil v červnu v příštím roce.

Nahlásit chybu
Řeznictví H+H, s.r.o. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí, Spořitelní ulice
Frýdlant nad Ostravicí
od 21 000 do 23 000 Kč/měsíc

Detail

SCAN LINE s. r. o. - Třinec
Třinec
od 33 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail

DELTA facility, s.r.o. - pracoviště
Frýdlant nad Ostravicí
od 8 650 Kč/měsíc

Detail