Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek získal ochranné štíty z 3D tiskáren, rozdá je složkám IZS

Frýdek-Místek navázal spolupráci s výrobci ochranných štítů. Vyrábí je nadšenci pro 3D tisk na svých 3D tiskárnách. První várku, kterou město získalo, předá složkám IZS.

Lékaře, policisty, hasiče a další pracovníky bezpečnostních složek budou ve Frýdku-Místku chránit také ochranné štíty. První várku vyrobenou na 3D tiskárnách dostalo město od nadšenců, kteří se zabývají 3D tiskem a vystupují pod názvem „Lidé pro lidi“. 

„Máme první várku ochranných štítů z 3D tiskáren. Navázali jsme totiž spolupráci s komunitou nadšenců, kteří mají 3D tisk jako koníček, ale i jako profesi. Na konci minulého týdne jsme od nich dostali prvních 22 kusů, každý týden dostaneme další a budeme je distribuovat složkám IZS,“ řekl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Ve městě pokračuje také roznos speciálních roušek z nanotextilie, které na 80 pracovníků magistrátu vhazuje lidem do poštovních schránek. Nejprve roušky dostali senioři, kterých je ve městě téměř 12 tisíc. Nyní je obdrží také ostatní občané. Důležité je ale mít dobře označenou poštovní schránku.

“Některé schránky jsou nedostatečně označené. Často jsou na nich velmi vybledlé jmenovky, které téměř nejdou přečíst, což roznášku opravdu velmi zdržuje a mnohdy zcela vylučuje. Spousta schránek je zcela bez jmenovky. Vyzývám občany, aby si své schránky čitelně označili. Chci upozornit, že pokud schránka nebude řádně označena, nebude rouška doručena,” dodal Pobucký.

Město objednalo celkem 70 tisíc roušek z nanotextilie. Získají je všichni občané města. Poslední na řadu přijdou ti, kteří mají nahlášeno trvalé bydliště na magistrátu.
Stavby Střechy Komíny s.r.o. - pracov. Třinec
Třinec
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

INVESTMENT AGENCY s.r.o. - pracoviště Místek, kontaktní osoba Josef Čmelák
Frýdek-Místek
od 12 500 do 16 500 Kč/měsíc

Detail

Stavby Střechy Komíny s.r.o. - pracov. Třinec
Třinec
od 22 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků