Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zastupitelé F-M navýšili finance odboru bezp. rizik, schválili také finanční dar pro nemocnici

Ve Frýdku-Místku se konalo zasedání zastupitelstva města. Zastupitelé projednávali záležitosti, které se týkají řešení krizového stavu. V souvislosti s vládními nařízeními proběhlo jednání prostřednictvím videokonference.

Zasedání frýdeckomísteckých zastupitelů prostřednictvím videokonference trvalo zhruba půl hodiny. Zastupitelé projednali záležitosti v souvislosti s koronavirem a vyhlášením nouzového stavu.

“Jednomyslně bylo schváleno navýšení financí o 5 milionů korun pro odbor bezpečnostních rizik a prevence kriminality, který procesuje pořízení ochranných pomůcek na zabezpečení ochrany zdraví občanů a Integrovaného záchranného systému. Jednomyslně byl schválen také dar pro Nemocnici ve Frýdku-Místku ve výši 3 470 000 na pořízení 10 monitorů životních funkcí za 2,6 milionu a 20 elektrických polohovacích lůžek pro nově budovaný infekční pavilon v částce 870 tisíc,” sdělil primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Nejednotní byli zastupitelé v hlasování o změně pravomocí rady města k provádění rozpočtových opatření v souvislosti s mimořádnými epidemiologickými opatřeními, a to do konání dalšího řádného zastupitelstva 3. června, maximálně však do 30. června. Změna pravomocí rady města do června ale byla většinou schválena.

“Rada města bude oprávněna realizovat rozpočtové přesuny finančních prostředků mezi jednotlivými odbory, což povede k pružnějšímu čerpání finančních prostředků ve vztahu k nákupům ochranných pomůcek a realizaci dalších opatření proti koronaviru,” uvedl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Záznam z jednání mohou lidé shlédnout na webu města nebo na kanálu youtube.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků