Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku přidali další autobusové spoje, a to do Paskova, Staříče a Řepišť

I přes omezený provoz MHD Frýdek-Místek rozšířil autobusové spoje do dalších obcí. Autobusy teď zajíždí také do Paskova, Staříče a Řepišť. Město se snaží vycházet vstříc občanům a umožnit jim hlavně odvoz do zaměstnání.

Kvůli epidemii koronaviru rozhodlo vedení Frýdku-Místku o omezeném provozu městské hromadné dopravy. Město se přesto snaží vycházet lidem vstříc, a tak jízdní řády upravuje, aby jim co nejvíce vyhovovaly.

“Zatímco MS kraj od středy 1. dubna opět omezuje autobusovou dopravu, což se dotkne i příměstských linek, které zajišťují spojení mezi obcemi, tak Frýdek-Místek po úpravě jízdních řádů přidává další spoje, a to do Paskova, Staříče a Řepišť. Město bylo v minulých dnech nuceno omezit MHD, protože dopravce neměl dostatek řidičů, kteří by zabezpečili provoz všech linek a spojů. Po omezení MHD ale došlo k úpravám a k rozšíření spojů. Město reagovalo na podněty a připomínky občanů a po dohodě s dopravcem, společností ČSAD Frýdek-Místek, přidalo spoje, které by v největší možné míře v tomto stavu nouze, zajistily svoz a odvoz lidí do práce,” uvedl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Pro lepší orientaci vyšly s platností od 26. 3. výlukové jízdní řády.

“Nové výlukové jízdní řády jsou vyvěšené na webu města, budou i na stránkách ČSAD Frýdek-Místek a IDOS, a jsou v nich uvedené jen ty spoje, které opravdu jezdí.,” sdělil náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Výlukové jízdní řády zatím nejsou vylepované na označníky u autobusových zastávek, a to proto, že ještě může dojít k dalším změnám. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy