Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdeckomístecké arboretum se otevřelo veřejnosti, návštěvníci musí dodržovat pravidla v souvislosti s koronavirem

Frýdeckomístecké arboretum opět otevřelo své brány veřejnosti. Lidé v něm dnes mohou spatřit první rozkvetlé cibuloviny. Vzhledem k opatřením vlády v souvislosti s koronavirem budou ale i v arboretu platit daná pravidla.

Prostor k relaxaci v příjemném prostředí plném zajímavé a nevšední zeleně, je v této době potřebnější, než kdykoli jindy. Frýdeckomístecké arboretum je tak vhodným místem k procházce rodin s dětmi i starších lidí. 

“Arboretum se nachází u městského hospice za nemocnicí, je možné se do něj dostat z ulic I. J. Pešiny nebo J. E. Purkyně. Přístupné je zdarma, a to od dubna do konce května od 8 do 20 hodin, následně od června do konce září až do 21 hodin a v říjnu opět do 20 hodin,“ připomenul primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Návštěvníci arboreta ale i zde musí počítat s opatřeními v souvislosti s pandemií koronaviru. 

“u každého vchodu jsou osazeny dvě informační cedule, na kterých jsou návštěvníci upozorněni na dodržování nezbytných opatření, tzn. zachování odstupu dvou metrů, pokud jdou ve skupině, aby měli roušku nebo nějakou jinou ochranu úst a nosu a aby dodržovali ta další obecná opatření, která nařídila vláda,” sdělil předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

V této době v arboretu kvetou převážně jarní cibuloviny, tedy tulipány, narcisy i modřence. Postupně se zazelená a nakvete také na tři a půl tisíce keřů a desítky stromů. 

Nahlásit chybu
Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail