Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku zahájili dezinfekční postřiky, cílem je snížit rizika nákazy koronavirem

Ve Frýdku-Místku zahájili dezinfekční postřiky vybraných ploch. Cílem je snížit rizika nákazy koronavirem. Virus totiž může ulpět na různých površích a podle typu materiálu se na nich i dlouhou dobu udržet.

Boj proti koronaviru ve Frýdku-Místku neustává. A protože nejdůležitější je prevence, přistoupilo město k dalšímu opatření. V jeho ulicích nyní probíhá dezinfekce vybraných míst a ploch.

“Někteří z vás už viděli naše Technické služby při dezinfekci, jiní se ptají zdali ji děláme anebo dělat budeme. Ano, Technické služby dezinfikují zastávky, vybrané lavičky, podchody včetně městských výtahů, tlačítka na přechodech pro chodce, prostranství, kde se pohybuje mnoho lidí, například prostory autobusového a vlakového nádraží, a další plochy ve Frýdku-Místku,” sdělil primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Technické služby provádí postřik dezinfekčním prostředkem na bázi alkoholu. Aplikovaný může být ale jen tehdy, pohybuje-li se venkovní teplota nad bodem mrazu. 

“Ten dezinfekční prostředek se v závislosti na aktuální teplotě vypařuje a mě by likvidovat případné viry. Provádíme to našimi standardními ručníky postřiky, které máme běžně ve výbavě, ať už na postřiky stromů, případně autobusových zastávek, takže tyto prostředky k tomu používáme,” popsal předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Dezinfekčním postřikem projdou také veřejná pohřebiště, u kterých se před Velikonocemi očekává vyšší návštěvnost.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy