Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek jako první v ČR zajistil svým občanům dezinfekci, produkt chce nabídnout i lékárnám

Podobně jako roušky se i dezinfekce na ruce stala nedostatkovým zbožím. Ve Frýdku-Místku se ale rozhodli vzít věci do svých rukou. Město vlastními silami dezinfekci vyrobilo a jako první v republice ji nabízí svým občanům prostřednictvím automatů.

Frýdek-Místek se v době koronavirové pandemie spoléhá hlavně na sebe. Poté, co město zajistilo občanům roušky a složkám IZS ochranné štíty, obstaralo svým obyvatelům také dezinfekci na ruce. Do projektu se zapojila Frýdecká skládka a společnost Sportplex.

“Frýdecká skládka zajistila dodání samotné látky, Sportplex potom samotnou distribuci. Dezinfekce na ruce budou po městě distribuovány pomocí automatů, ve kterých bude možné platit ale pouze platební kartou,” uvedl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Automatů na dezinfekci bude po městě rozmístěno celkem pět.

“Jeden automat je připravený tady na hale Polárka a další potom budou na 5., 7., 8. a 11 základní škole. Automaty jedou nonstop. Důležité je na něm zmáčknout zelené dotykové tlačítko a automat už vás pak sám vyzve, co máte dál dělat, ” popsal jednatel Sportplexu F-M Jan Damek.

Jedno balení dezinfekce má 90 ml. Frýdecká skládka dokáže za hodinu zpracovat až 400 kusů.

“Městská společnost Frýdecká skládka se do procesu výroby těchto antibakteriálních tekutin zapojila tím způsobem, že je schopná sehnat a nakoupit dané množství plnící látky Anti-Covid a dále pak máme prostory a pracovníky na to, abychom byli schopni naplnit dané balení,” sdělil předseda představenstva Frýdecké skládky Richard Blahut.

Kromě automatů by město rádo dezinfekce občanům zprostředkovávalo také například prostřednictvím lékáren.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyStřední odborná škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace - pracoviště FM
Frýdek-Místek
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail

Střední škola, Základní škola a Mateřská škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace - pracoviště
Frýdek-Místek
od 30 000 do 39 000 Kč/měsíc

Detail

ŠKOLNÍ BUFET s.r.o. - pracoviště, kontaktní osoba Dalibor Sklář, info@skolnibufet.cz
Frýdek-Místek
od 5 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail