Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Uživatelé Domova pro seniory ve F-M jsou v kontaktu s rodinou díky videohovorům

Návštěvy v domovech pro seniory jsou kvůli koronaviru zakázané. Kontakt s rodinou je ale důležitý. Zařízení proto hledají cesty, jak jej umožnit. Ve frýdeckomísteckém Domově pro seniory proto uživatelům zprostředkovávají videohovory.

Viber, Skype, WhatsApp, to jsou názvy, které seniorům obvykle mnoho neříkají. Ti z Domova pro seniory ve Frýdku-Místku je ale používají téměř denně. Vedení domova totiž seniorům umožňuje kontakt s rodinou prostřednictvím moderních technologií skrze tablet nebo mobilní telefon.

“Díky koronavirové pandemii jsou již delší dobu striktně uzavřeny pro veřejnost veškeré pobytové sociální služby a jejich uživatelé jsou bez kontaktu se svou rodinou, proto velmi vítám tuto aktivitu vedení Domova pro seniory na ulici 28. října v Místku. Mezi seniory a jejich rodinnými příslušníky probíhají totiž nově videohovory, což je rozhodně pozitivní pro zvládání této složité situace, zvlášť právě pro uživatelé domovů pro seniory a také jejich rodinných příslušníkům,” uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Marcel Sikora.

Službu aktivně nabízí a následně zprostředkovávají sociální pracovnice domova.

“Spojení probíhá po předešlé domluvě se sociálními pracovnicemi, které přijdou za konkrétním seniorem a videohovor spolu s uživatelem uskuteční. O tuto službu měli z počátku zájem především rodinní příslušníci. Po prvním kontaktu pak senioři, kteří videohovory vyzkoušeli, předali ostatním svou zkušenost a tak se nyní o tuto službu sami také hlásí,”sdělil ředitel Domova pro seniory Frýdek-Místek Petr Kuchta.

Nově se k videohovorům přidaly i další příspěvkové organizace města, a to Hospic a Penzion pro seniory.
Olympic Permanentní tour 2020/ Přeloženo z 28.4.

07.10. 19:00
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

B + J stavební s. r. o. - pracoviště okres Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Pedagogicko-psychologická poradna, Frýdek-Místek, příspěvková organizace - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Slezské kamenolomy a.s. - Lom Řeka
Řeka
od 17 000 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků