Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zprávy redaktora: Marek Remeta

Občané F-M se mohou zbavit objemného odpadu. Od 11. 5. budou ve městě rozmístěny kontejnery

30. dubna 2020 12:50 | Frýdek-Místek | Marek Remeta

Frýdek-Místek bojuje s odkládáním objemného odpadu k popelnicím. Mnohem častěji proto přistavuje velkoobjemové kontejnery. Zdarma se zbavit objemného odpadu budou mít lidé možnost také v květnu.

V parku u řeky Ostravice ve F-M vyrostlo broukoviště, útočiště nabídne vzácnému hmyzu

30. dubna 2020 12:20 | Frýdek-Místek | Marek Remeta

Frýdek-Místek má obří broukoviště. Vyrostlo v Sadech Bedřicha Smetany poblíž řeky Ostravice. Útočiště v něm naleznou především vzácné druhy hmyzu. O obyvatelích broukoviště se lidé dozví více díky informační tabuli.

Dobrovolníci ADRY ve F-M nemohou za seniory, píší jim alespoň dopisy

27. dubna 2020 19:32 | Frýdek-Místek | Marek Remeta

I bez osobního kontaktu je možné pohladit na duši a udělat radost. To tvrdí dobrovolníci z frýdeckomístecké ADRY. Protože teď nemohou docházet za seniory do zařízení, začali jim alespoň psát dopisy.

MHD ve F-M se vrací do běžného režimu, opět je možný nástup předními dveřmi a placení jízdného řidiči

27. dubna 2020 19:28 | Frýdek-Místek | Marek Remeta

Městská hromadná doprava ve Frýdku-Místku se vrací k normálu. Na všech městských linkách bude opět možný nástup předními dveřmi a placení jízdného řidiči. Město chce také znovuobnovit běžné jízdní řády.

Ve Frýdku-Místku otevřeli dětská hřiště, v provozu je i hřiště na Olešné

27. dubna 2020 19:22 | Frýdek-Místek | Marek Remeta

Ve Frýdku-Místku otevřeli dětská hřiště. Opět přístupné jsou i skluzavky na Olešné. I na hřištích platí, že si musí návštěvníci krýt obličej rouškou, dodržovat odstup a dbát zvýšené hygieny rukou.

Farmářské trhy ve Frýdku-Místku startují 7. května, budou ale v omezeném režimu

27. dubna 2020 19:17 | Frýdek-Místek | Marek Remeta

Ve Frýdku-Místku proběhnou farmářské trhy. Město je původně kvůli pandemii koronaviru pořádat nechtělo. Nakonec ale ustoupilo přáním prodejců i samotných občanů. Konat se ale budou v omezeném režimu.

Ve Frýdku-Místku instalují nové lavičky se slogany o historii města

23. dubna 2020 17:43 | Frýdek-Místek | Marek Remeta

Ve Frýdku-Místku instalují nové lavičky. Do června se jich na různých místech objeví na 160. Opět budou mít na sobě slogany, tentokrát o historii města.

Magistrát Frýdku-Místku je opět otevřeny veřejnosti, platí ale bezpečnostní opatření

23. dubna 2020 17:39 | Frýdek-Místek | Marek Remeta

Občané Frýdku-Místku mohou opět osobně navštívit magistrát. Od pondělí 20. dubna jsou všechny agendy opět v provozu. Při návštěvě ale platí bezpečnostní opatření.

Ve Frýdku-Místku uskutečnili 168 nákupů potřebným, zážitky z nákupů jsou mnohdy úsměvné

23. dubna 2020 17:34 | Frýdek-Místek | Marek Remeta

Frýdek-Místek byl prvním městem v republice, které po vypuknutí pandemie koronaviru začalo spolupracovat s ADROU na zajišťování nákupů seniorům. Do dnešních dnů uskutečnili téměř 170 nákupů. Zážitky z nákupů jsou podle dobrovolníků mnohdy úsměvné.

Zápisy do školek budou ve F-M bez dětí i rodičů, startují 2. května

23. dubna 2020 17:30 | Frýdek-Místek | Marek Remeta

Od 2. do 16. května startují zápisy dětí do mateřských škol. Ve Frýdku-Místku upřednostňují podání žádosti o přijetí elektronicky. Ve výjimečných případech to ale půjde i osobně. Některé školky využijí pro příjem žádostí své poštovní schránky.

Komerční sdělení více

OSTROJ slaví první úspěchy po náročném období. V prvním čtvrtletí 2024 rostl a hlásí zisk

Český průmysl prochází v posledních letech těžkým obdobím. Etapa dramatických změn zasáhla také společnost OSTROJ, pro kterou byl rok 2023 především o investicích a transformaci. Strategická rozhodnutí se pak pozitivně promítla už na začátku letošního roku – OSTROJ dosáhl v prvním čtvrtletí roku 2024 hospodářského výsledku před zdaněním o více jak 25 mil. Kč nad plánem pro toto období. První kvartál byl pro firmu naposledy ziskový v roce 2021.

Do strojírenství a metalurgie vstupují nové technologie, vodík a AI

České strojírenství a metalurgický byznys se nezadržitelně mění. Do hry vstupuje další automatizace, smart systémy, vodík a umělá inteligence. Tahounem změn jsou zatím spíše velké firmy, malým a středním podnikům stojí v cestě méně zdrojů na investice, nedostatek špičkových lidí i obava o kyberbezpečnost. V případě inovativních vodíkových technologií je pak problémem přílišná regulace předbíhající vývoj. Uvedli to zástupci Národního strojírenského klastru a účastníci konference Strojírenství Ostrava 2024.


Štěrkovna Open Music 2024: prodáno 90 procent třídenních vstupenek

Pořadatelé hudebního festivalu Štěrkovna Open Music, který se na břehu Hlučínského jezera bude konat 25. až 27. července, hlásí vyprodání 90 procent celkové kapacity třídenních vstupenek. Zároveň také se souhlasem města a hlučínské firmy Tomáš STRAUB investovali do festivalového areálu, aby byl v polovině léta lépe připravený na návštěvníky největší mimoostravské hudební přehlídky v Moravskoslezském kraji. Vystoupí na ní například Ewa Farna, Divokej Bill či Rybičky 48.

Ve WERK ARENĚ V Třinci se chystá INVENT ARENA, jediná soutěžní výstava patentů a vynálezů v ČR

Pracuje na něm intenzivně tým několika desítek lidí už několik měsíců a je jím jediná soutěžní výstava patentů a vynálezů svého druhu v České republice INVENT ARENA. Událost se uskuteční 12.-13. června ve WERK ARENĚ a má ambice rozšířit povědomí o vědeckých vynálezech a ukázat, že „pokrok“ ovlivňuje a posouvá dál všechny sféry našich každodenních životů a že „vědec“ či objevitel nemusí být vždycky badatel v laboratoři izolovaný od okolního světa, nýbrž kdokoliv z nás, našich dětí. Jen je potřeba mít ten správný směr.

4 kroky pro úspěšný den

Vykročte do každého dne pravou nohou a nastartujte den ranní rutinou, která promění ospalá rána ve chvíle, na které se budete pravidelně těšit. Základem úspěšného dne je vedle klidně prospané noci také klidné ráno. Udělejte si před každodenním kolotočem povinností alespoň pár minut pro sebe a uvidíte, že se vaše dny jak mávnutím proutku promění.

Inscenace Nejhorší věc na světě otevírá dialog o nelehkých cestách k sebepoznání

Divadlo loutek Ostrava rozvíjí programovou linii pro dospívající publikum i poslední premiérou sezóny. Hra s názvem Nejhorší věc na světě zpracovává téma náročného dospívání, zmatku a hledání sebe sama. Premiéra 17. května připadá na Mezinárodní den proti homofobii a transfobii. I těmto tématům se inscenace v režii Terezy Agelové věnuje.

Must-have doplňky pro letní turistiku s dětmi

Cestování s dětmi je skvělý způsob, jak je seznámit s novou kulturou a rozšířit jim dosud poznaný (český) svět o jiné země. Kromě poznávání je důležitá i příprava na nečekané situace. Od batohu, přes zábavu až po drobná zranění.

Více