Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Občané F-M se mohou zbavit objemného odpadu. Od 11. 5. budou ve městě rozmístěny kontejnery

Frýdek-Místek bojuje s odkládáním objemného odpadu k popelnicím. Mnohem častěji proto přistavuje velkoobjemové kontejnery. Zdarma se zbavit objemného odpadu budou mít lidé možnost také v květnu.

Obyvatelé Frýdku-Místku budou mít opět možnost udělat si pořádek ve svých domácnostech nebo sklepích či dílnách, a to zdarma a bez obav z postihu. Magistrát, který nepolevuje v boji proti odkládání odpadu k popelnicím, což je podle zákona o odpadech zakázáno a hříšníkům za to hrozí pokuta až do výše 50 tisíc korun, začne od 11. května opět postupně na více jak šedesáti svozových místech v různých lokalitách města přistavovat kontejnery na velkoobjemový odpad.

„Kontejnery budou v daném místě přistaveny vždy dopoledne uvedeného dne, nejpozději do 14 hodin, a odváženy budou následující den mezi 6 až 12 hodinou,“ připomenul primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Občané města mohou do velkoobjemových kontejnerů odnášet veškerý starý nábytek. Dále pak podlahové krytiny, jako koberce nebo linolea. Odložit zde mohou ale také například umývadla nebo toalety. 

“Do těchto kontejnerů ale nepatří stavební, biologický a nebezpečný odpad, jako jsou třeba mazací a motorové oleje, televizory a monitory, nebo zbytky barev, laků a ředitel. Tyto odpady mohou lidé odkládat ve sběrných dvorech, kterých je na území města hned několik,” uvedla mluvčí Magistrátu Frýdku-Místku Jana Matějíková.

Podrobnější informace a harmonogram svozu zájemci naleznou na webových stránkách města. Další svozy velkoobjemového odpadu se uskuteční v červenci, září a listopadu.
Letní setkání s Jaroslavem Duškem

26.08. 15:00
Frýdlant nad Ostravicí, Kulturní centrum Frýdlant nad Ostravicí

Olympic Permanentní tour 2020/ Přeloženo z 28.4.

07.10. 19:00
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

Active Colour s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 3 500 do 5 500 Kč/měsíc

Detail

GLANC FACILITY s.r.o. - pracov. Vendryně
Vendryně
od 90 Kč/hod.

Detail

LAMA AGENCY s.r.o. - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků