Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku instalují nové lavičky se slogany o historii města

Ve Frýdku-Místku instalují nové lavičky. Do června se jich na různých místech objeví na 160. Opět budou mít na sobě slogany, tentokrát o historii města.

Během zimních měsíců panoval v dílnách technických služeb Frýdku-Místku čilý ruch. Zaměstnanci tam pracovali na nových lavičkách, které v současnosti montují do veřejného prostoru.

“Technické služby pokračují stejně jako v předchozích letech s instalací laviček, které samy vyrobily a mají na to patent. Na každé té lavičce je citace nějakého autora nebo spisovatele, případně informace o místě, na kterém se ta lavička nachází,” sdělil primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Na různých místech ve městě se během jarních měsíců objeví kolem 160 nových laviček. Podstatnou část nainstalují Technické služby během posledních dubnových dnů a pak v průběhu května. Slogany na lavičkách se tentokrát zaměří na historii města.

“Jak v parku B. Smetany o samotném parku, jsou tam pak informace o místecké části, ať už ty pozitivní, a nebo smutné dějiny. U státního archivu je několik zajímavých informací týkající se samotného archivu. Takže kromě užitné hodnoty tam občané naleznou spoustu zajímavých informací,” popsal předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

S instalací laviček by měly být technické služby hotovy do poloviny června.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy