Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dobrovolníci ADRY ve F-M ne mohou za sniory, píší jim alespoň dopisy seniorům

I bez osobního kontaktu je možné pohladit na duši a udělat radost. To tvrdí dobrovolníci z frýdeckomístecké ADRY. Protože teď nemohou docházet za seniory do zařízení, začali jim alespoň psát dopisy.

Jak potěšit seniory v zařízeních, když za nimi nemohou v tuto dobu docházet dobrovolníci, vymyslelo Dobrovolnické centrum ADRA ve Frýdku-Místku. 

“Využili jsme obrázků, které nám kreslí děti ze základních škol v rámci výchovy k dobrovolnictví, a aby u nás v ADŘE neležely jenom tak ladem, posíláme je seniorům v zařízeních a přikládáme k nim dopisy našich dobrovolníků nebo i nás zaměstnanců. Věříme, že dopisy i obrázky, které seniorům přijdou, je potěší,” sdělila hlavní koordinátor dobrovolníků Irena Blablová.

Dopisy neodchází poštou. Jednou za týden je seniorům do zařízení odnesou dobrovolníci. Tamní personál je pak seniorům předá.

“Už máme zpětnou vazbu. Je velmi pozitivní. Senioři jsou nadšení, že na ně někdo myslí, že dostali dopis, který si můžou přečíst, nebo který jim přečtou pracovníci. Takže nás to povzbudilo a chceme s dopisováním seniorům pokračovat,” řekla Blablová.

Zapojit se může i široká veřejnost. Pokud chcete, můžete jakémukoli seniorovi napsat. Děti mohou třeba nakreslit obrázek. Pak stačí dopisy vhodit do poštovní schránky ADRY na Radniční ulici, dobrovolníci už se postarají o to, aby byl váš dopis doručen.
The Yellow Socks / koncert + on-line koncert

09.06. 20:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Dead Hornet/Fell on Mad Days / koncert + on-line koncert

13.06. 20:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Kaczi / koncert + on-line koncert

16.06. 20:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

VKUS-BUSTAN s.r.o. - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 17 200 do 17 300 Kč/měsíc

Detail

B + J stavební s. r. o. - pracoviště okres Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

AGRICOOP Třinec a.s., kravín Vendryně
Vendryně
od 17 000 do 18 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků