Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dobrovolníci ADRY ve F-M nemohou za seniory, píší jim alespoň dopisy

I bez osobního kontaktu je možné pohladit na duši a udělat radost. To tvrdí dobrovolníci z frýdeckomístecké ADRY. Protože teď nemohou docházet za seniory do zařízení, začali jim alespoň psát dopisy.

Jak potěšit seniory v zařízeních, když za nimi nemohou v tuto dobu docházet dobrovolníci, vymyslelo Dobrovolnické centrum ADRA ve Frýdku-Místku. 

“Využili jsme obrázků, které nám kreslí děti ze základních škol v rámci výchovy k dobrovolnictví, a aby u nás v ADŘE neležely jenom tak ladem, posíláme je seniorům v zařízeních a přikládáme k nim dopisy našich dobrovolníků nebo i nás zaměstnanců. Věříme, že dopisy i obrázky, které seniorům přijdou, je potěší,” sdělila hlavní koordinátor dobrovolníků Irena Blablová.

Dopisy neodchází poštou. Jednou za týden je seniorům do zařízení odnesou dobrovolníci. Tamní personál je pak seniorům předá.

“Už máme zpětnou vazbu. Je velmi pozitivní. Senioři jsou nadšení, že na ně někdo myslí, že dostali dopis, který si můžou přečíst, nebo který jim přečtou pracovníci. Takže nás to povzbudilo a chceme s dopisováním seniorům pokračovat,” řekla Blablová.

Zapojit se může i široká veřejnost. Pokud chcete, můžete jakémukoli seniorovi napsat. Děti mohou třeba nakreslit obrázek. Pak stačí dopisy vhodit do poštovní schránky ADRY na Radniční ulici, dobrovolníci už se postarají o to, aby byl váš dopis doručen.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy