Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zprávy redaktora: Marek Remeta

Sucho si ve Frýdku-Místku vyžádalo nižší počet sečí trávy

12. května 2020 9:44 | Frýdek-Místek | Marek Remeta

Také letos ve Frýdku-Místku snižují počet sečí trávy. Důvodem je velké sucho. Z původních pěti sečí na sídlištích se bude tráva kosit jen třikrát. Častější kosení proběhne v parcích a v Arboretu.

Ve Frýdku-Místku vznikne unikátní dětské hřiště, bude mít trampolíny

12. května 2020 9:41 | Frýdek-Místek | Marek Remeta

Ve Frýdku-Místku vyroste unikátní dětské hřiště. Vedle klasických herních prvků bude mít jako jediné ve městě trampolíny. Stavba za více jak pět milionů korun začne v polovině května.

V Palkovicích chtějí rozšířit základní a mateřskou školu

11. května 2020 12:35 | Palkovice | Marek Remeta

Palkovicím na Frýdeckomístecku přibývá občanů, a to jak dospělých, tak především dětí. Kapacita místní školy a školky ale začíná být nedostačující. Vedení obce chce proto rozšířit zařízení. Projekt by se mohl začít realizovat ještě letos.

Jesle Frýdek-Místek zahájily provoz, od 25. května začíná zápis nových dětí

11. května 2020 12:28 | Frýdek-Místek | Marek Remeta

Ve Frýdku-Místku opět otevřely jesle. Do péče vychovatelek se vrátilo více jak třicet dětí. Jesle teď navíc chystají zápisy. Začínají 25. května.

Ve Frýdku-Místku startují bloková čištění, koronavirus výrazně pozměnil harmonogram

7. května 2020 11:36 | Frýdek-Místek | Marek Remeta

Ve Frýdku-Místku s měsíčním zpožděním startují bloková čištění. Pandemie koronaviru ale výrazně pozměnila harmonogram prací. Ne všechny ulice se do konce roku stihnou. Přednost dostanou ty nejvytíženější.

Frýdek-Místek a některé obce v okrese otevírají v pondělí MŠ

7. května 2020 11:35 | Frýdek-Místek | Marek Remeta

Mateřské školy ve Frýdku-Místku se chystají na návrat dětí. Třídy se po zhruba dvou měsících prázdnoty znovu otevřou v pondělí. Spolu s Frýdkem-Místkem zahájí provoz také další školky v okrese.

Frýdek-Místek si připomněl 75 let od osvobození města v komorním duchu

5. května 2020 16:00 | Frýdek-Místek | Marek Remeta

Frýdek-Místek si připomněl 75 let od osvobození města. Zástupci magistrátu a Ruské federace společně uctili padlé vojáky II. světové války kyticemi a věnci.

Oprava Rubikovy křižovatky ve F-M se protahuje, na dokončení závisí další dopravní stavby

5. května 2020 16:00 | Frýdek-Místek | Marek Remeta

Oprava Rubikovy křižovatky ve Frýdku-Místku se kvůli koronavirové krizi protahuje. Původně měla být frekventovaná silnice hotová zhruba v polovině května. Teď to vypadá spíš na konec měsíce. Na jejím dokončení jsou přitom závislé další důležité dopravní stavby.

F-M ustálil harmonogram dezinfekčních postřiků větších ploch, jako jsou lavičky nebo dětské prvky

5. května 2020 16:00 | Frýdek-Místek | Marek Remeta

Frýdek-Místek od dubna dezinfikuje vybrané plochy. Během celého měsíce pečlivě činnost vyhodnocoval. Teď podle údajů vypracoval a ustálil harmonogram, podle kterého bude postřik provádět.

V Palkovicích 11. května otevřou školku, nepředpokládá se ale přílišný zájem rodičů

30. dubna 2020 13:19 | Palkovice | Marek Remeta

11. květen, to je termín, kdy by se v Palkovicích mohla otevřít mateřská škola. Přílišný zájem rodičů o umístění dítěte do školky se ale nepředpokládá. V provozu by tak ze čtyř tříd mohla být pouze jedna.

Komerční sdělení více

Štěrkovna Open Music 2024: prodáno 90 procent třídenních vstupenek

Pořadatelé hudebního festivalu Štěrkovna Open Music, který se na břehu Hlučínského jezera bude konat 25. až 27. července, hlásí vyprodání 90 procent celkové kapacity třídenních vstupenek. Zároveň také se souhlasem města a hlučínské firmy Tomáš STRAUB investovali do festivalového areálu, aby byl v polovině léta lépe připravený na návštěvníky největší mimoostravské hudební přehlídky v Moravskoslezském kraji. Vystoupí na ní například Ewa Farna, Divokej Bill či Rybičky 48.

Ve WERK ARENĚ V Třinci se chystá INVENT ARENA, jediná soutěžní výstava patentů a vynálezů v ČR

Pracuje na něm intenzivně tým několika desítek lidí už několik měsíců a je jím jediná soutěžní výstava patentů a vynálezů svého druhu v České republice INVENT ARENA. Událost se uskuteční 12.-13. června ve WERK ARENĚ a má ambice rozšířit povědomí o vědeckých vynálezech a ukázat, že „pokrok“ ovlivňuje a posouvá dál všechny sféry našich každodenních životů a že „vědec“ či objevitel nemusí být vždycky badatel v laboratoři izolovaný od okolního světa, nýbrž kdokoliv z nás, našich dětí. Jen je potřeba mít ten správný směr.

4 kroky pro úspěšný den

Vykročte do každého dne pravou nohou a nastartujte den ranní rutinou, která promění ospalá rána ve chvíle, na které se budete pravidelně těšit. Základem úspěšného dne je vedle klidně prospané noci také klidné ráno. Udělejte si před každodenním kolotočem povinností alespoň pár minut pro sebe a uvidíte, že se vaše dny jak mávnutím proutku promění.


Inscenace Nejhorší věc na světě otevírá dialog o nelehkých cestách k sebepoznání

Divadlo loutek Ostrava rozvíjí programovou linii pro dospívající publikum i poslední premiérou sezóny. Hra s názvem Nejhorší věc na světě zpracovává téma náročného dospívání, zmatku a hledání sebe sama. Premiéra 17. května připadá na Mezinárodní den proti homofobii a transfobii. I těmto tématům se inscenace v režii Terezy Agelové věnuje.

Must-have doplňky pro letní turistiku s dětmi

Cestování s dětmi je skvělý způsob, jak je seznámit s novou kulturou a rozšířit jim dosud poznaný (český) svět o jiné země. Kromě poznávání je důležitá i příprava na nečekané situace. Od batohu, přes zábavu až po drobná zranění.

Zájem o dovoz vody do bazénu cisternou výrazně roste!

Vodu do 435 bazénů loni navezly cisterny společnosti SmVaK Ostrava. Zájem obyvatel regionu o tuto službu meziročně výrazně vzrostl, téměř se zdvojnásobil. Důvodem je skutečnost, že vodárenská společnost nabízí osvědčenou a efektivní cestu, jak napustit zahradní bazén a vyhnout se sousedským sporům nebo problémům ve vodovodní síti. To vše za férovou cenu.

19 Grammy, 68 nominací, 100 koncertů a 250 řečníků. To jsou letošní Colours of Ostrava

Team Colours of Ostrava letos opět nabídne výběr toho nejlepšího ze světové hudební a kulturní scény. Na letošním ročníku Colours of Ostrava vystoupí současní popoví rebelové Sam Smith, američtí rockeři Queens of the Stone Age nebo nestárnoucí rocková legenda Lenny Kravitz. Dalšími hvězdami jsou například zpěvák a producent elektronické hudby James Blake, jamajský matador Sean Paul, severská popová diva Zara Larsson, stylové multižánrové trio Khruangbin z Texasu, éterická hudebnice Bat for Lashes nebo bluesový kytarista Gary Clark Jr. a další.

Reuse centrum Ostrava vrací každý měsíc do života 6 a půl tisíce věcí

Úspěšné ostravské reuse centrum, které čtvrtým rokem provozuje společnost OZO Ostrava, se už zapsalo do povědomí i srdcí mnoha Ostravanů i lidí z širokého okolí. Každý měsíc zde zhruba tisíc lidí nakoupí starší předměty, které jiní darovali za účelem jejich opětovného použití. Průměrný nákup 6 věcí zde pořídíte za 156 Kč. Ty putují přímo na účet sbírky Veřejná zeleň města Ostravy, z níž pak OZO podporuje projekty na výsadbu a údržbu ostravské zeleně.

Více