Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku startují bloková čištění, koronavirus výrazně pozměnil harmonogram

Ve Frýdku-Místku s měsíčním zpožděním startují bloková čištění. Pandemie koronaviru ale výrazně pozměnila harmonogram prací. Ne všechny ulice se do konce roku stihnou. Přednost dostanou ty nejvytíženější.

Díky postupnému návratu k normálu mohla ve Frýdku-Místku začít bloková čištění. Jako první na řadu jdou silnice a chodníky hlavně v místech, kde za normálních okolností parkují auta, a tudíž se tam strojní technika běžně nedostane. Zhruba měsíční zpoždění blokových čištění kvůli pandemii koronaviru si ale vyžádalo určité změny.

“Došlo ke změně harmonogramu, protože je jasné, že ta bloková čištění neuděláme stejně jako v minulých letech, kdy to bylo mnohem detailnější a dělali jsme více ulic. Vyznačili jsme si priority a budeme dělat ty nejfrekventovanější ulice, nebo ulice, kde bylo hodně posypu v zimě, je tam hodně prachu...” sdělil náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Kvůli pandemii a následným opatřením nebylo provedeno 14 blokových čištění, která touto dobou standardně bývají hotová.

“My jsme se rozhodli zařadit některé exponované části do toho harmonogramu, protože je téměř jisté, že nestihneme do konce roku realizovat všechna ta bloková čištění, takže některá čištění jsme vyřadili, některá naopak zařadili. Aktuální harmonogram najdou občané jak na našich webových stránkách, tak na stránkách města” popsal Jaromír Kohut, předseda představenstva TS F-M.

Bloková čištění budou probíhat až do listopadu. Záležet bude ale i na počasí, případně dalším vývoji koronavirové situace.
Jiří Štědroň | Promenádní koncerty

Zítra
Frýdek-Místek, Altán ve Smetanových sadech, Frýdek - Místek

Kino na výletě 2020 | Přes prsty ZRUŠENO!!!

08.07. 20:15
Frýdek-Místek, Aquapark Olešná

LUCIE Cover Band | Léto v zahradě

10.07. 20:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Střední odborná škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace, pracoviště v rámci Frýdku-Místku
Frýdek-Místek
od 30 930 do 40 320 Kč/měsíc

Detail

VKUS-BUSTAN s.r.o. - pracoviště Fryčovice
Fryčovice
od 14 100 do 15 500 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků