Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku startují bloková čištění, koronavirus výrazně pozměnil harmonogram

Ve Frýdku-Místku s měsíčním zpožděním startují bloková čištění. Pandemie koronaviru ale výrazně pozměnila harmonogram prací. Ne všechny ulice se do konce roku stihnou. Přednost dostanou ty nejvytíženější.

Díky postupnému návratu k normálu mohla ve Frýdku-Místku začít bloková čištění. Jako první na řadu jdou silnice a chodníky hlavně v místech, kde za normálních okolností parkují auta, a tudíž se tam strojní technika běžně nedostane. Zhruba měsíční zpoždění blokových čištění kvůli pandemii koronaviru si ale vyžádalo určité změny.

“Došlo ke změně harmonogramu, protože je jasné, že ta bloková čištění neuděláme stejně jako v minulých letech, kdy to bylo mnohem detailnější a dělali jsme více ulic. Vyznačili jsme si priority a budeme dělat ty nejfrekventovanější ulice, nebo ulice, kde bylo hodně posypu v zimě, je tam hodně prachu...” sdělil náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Kvůli pandemii a následným opatřením nebylo provedeno 14 blokových čištění, která touto dobou standardně bývají hotová.

“My jsme se rozhodli zařadit některé exponované části do toho harmonogramu, protože je téměř jisté, že nestihneme do konce roku realizovat všechna ta bloková čištění, takže některá čištění jsme vyřadili, některá naopak zařadili. Aktuální harmonogram najdou občané jak na našich webových stránkách, tak na stránkách města” popsal Jaromír Kohut, předseda představenstva TS F-M.

Bloková čištění budou probíhat až do listopadu. Záležet bude ale i na počasí, případně dalším vývoji koronavirové situace.
Active Colour s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 3 620 Kč/měsíc

Detail

CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - pracoviště Chlebovice
Frýdek-Místek
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - pracoviště LIDL Horymírova a Frýdlantská
Frýdek-Místek
od 12 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků