Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

F-M ustálil harmonogram dezinfekčních postřiků větších ploch, jako jsou lavičky nebo dětské prvky

Frýdek-Místek od dubna dezinfikuje vybrané plochy. Během celého měsíce pečlivě činnost vyhodnocoval. Teď podle údajů vypracoval a ustálil harmonogram, podle kterého bude postřik provádět.

Zhruba měsíc probíhají ve Frýdku-Místku dezinfekční postřiky vybraných ploch, aby se snížila rizika nákazy koronavirem. Během té doby město ladilo četnost postřiků, vhodnou dobu a výběr míst.

“Technické služby celou dobu dělají dezinfekci veřejných prostranství, jako jsou třeba lavičky nebo autobusové zastávky, ale i dětská hřiště v momentě, kdy byla otevřena. Budeme v tom pokračovat i nadále. Situaci vyhodnocujeme. Technické služby nebudou dělat postřiky, když bude třeba pršet, protože je to nesmyslné. V momentě, kdy teda bude hezky a budou ven chodit lidé, budeme ty postřiky provádět každý týden pravidelně,” primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Kromě dezinfekcí například tlačítek na semaforech, které se dělají každý den, má město díky nasbíraným údajům vypracovaný harmonogram, podle kterého teď dezinfekční postřiky dalších ploch provádí.

“Od počátku května realizujeme postřiky na lavičkách v exponovaných zónách na území celého města plus v autobusových zastávkách, přičemž jsme už ukončili postřiky těch samotných čekáren. Ve středu probíhají postřiky na všech lavičkách v parcích a v pátek pak děláme postřiky mobiliáře na certifikovaných hřištích,” popsal předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Podle tohoto schématu pojedou postřiky minimálně do konce května. Dále se uvidí podle vývoje koronavirové situace.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy