Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Palkovicích 11. května otevřou školku, nepředpokládá se ale přílišný zájem rodičů

  • Palkovice,

11. květen, to je termín, kdy by se v Palkovicích mohla otevřít mateřská škola. Přílišný zájem rodičů o umístění dítěte do školky se ale nepředpokládá. V provozu by tak ze čtyř tříd mohla být pouze jedna.

Palkovice na Frýdeckomístecku se pomalu vrací k normálu. Situace kolem koronaviru se vyvíjí příznivě, a tak je možné některá opatření zmírnit.

“V Palkovicích máme, co se týče koronaviru, samé dobré zprávy, protože k dnešnímu dni máme z pěti nakažených pět vyléčených. Můžu říct, že jsem velmi spokojený starosta, protože lidé to přežili a nikdo další pro tuto chvíli není nakažený,” řekl starosta Palkovic Radim Bača.

Díky tomu mohla obec otevřít úřad, který teď funguje v pondělí a středu od 7.00 - 11.00 a 12.00 - 17.00 hodin. 11. května pak chtějí v obci otevřít i mateřskou školu.

“Je to takový rozumný termín. Bude záležet samozřejmě na rodičích, jestli bude zájem. Budou se muset samozřejmě dodržovat taková ta opatření, která jsou nařízena. Budeme ve škole pro školku i vařit. Myslím si, že se to všechno dostává na dobrou cestu,” sdělil Bača.

Mateřská škola má čtyři třídy, v každé může být 15 dětí. Přílišný zájem ze strany rodičů se ale nečeká. Vedení školky bude rodiče telefonicky kontaktovat a podle počtu dětí rozhodne, kolik tříd otevře.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy