Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jesle Frýdek-Místek zahájily provoz, od 25. května začíná zápis nových dětí

Ve Frýdku-Místku opět otevřely jesle. Do péče vychovatelek se vrátilo více jak třicet dětí. Jesle teď navíc chystají zápisy. Začínají 25. května.

Díky příznivému epidemiologickému vývoji v České republice se věci začínají pomalu vracet k normálu. Ve Frýdku-Místku v pondělí 11. května otevřely mateřské školy a spolu s nimi se děti vrátily také do místních jeslí.

“Tím, že se Jesle otevřely, tak jsme umožnili rodičům opět návrat do práce. Na základě podkladů od paní ředitelky projevily zájem o znovuobnovení této službu rodiče od více než 30 dětí. Podmínky pro zahájení provozu jeslí byly připraveny, včetně stravovacího provozu. Jesle fungují za dodržování přísných hygienických podmínek. Samozřejmostí je, že nejsou přijímány děti s příznaky infekčního onemocnění,” sdělil náměstek primátora Frýdku-Místku Marcel Sikora.  

V květnu se v jeslích chystá zápis nových dětí.

“Zápis dětí do jeslí bude zahájen 25. května. Kritéria pro přijímání dětí jsou pořád stejná a týkají se věku dětí. Přijímají se děti od jednoho roku, a to pouze s povinným očkováním. Děti před nástupem na danou službu adaptují spolu s rodiči během adaptačního týdnu, tzn. zvykají si na prostředí a kolektiv v jeslích,” uvedla ředitelka Jeslí Frýdek-Místek Dagmar Zemanová.  

Jesle mají kapacitu 54 míst. Rodiče si mohou vybrat ze dvou služeb, které poskytují. Jedná se o stálou pravidelnou docházku pro děti do 3 let a službu 92 hodin v kalendářním měsíci pro děti mladší dvou let. 
Letní setkání s Jaroslavem Duškem

26.08. 15:00
Frýdlant nad Ostravicí, Kulturní centrum Frýdlant nad Ostravicí

Olympic Permanentní tour 2020/ Přeloženo z 28.4.

07.10. 19:00
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

LAMA AGENCY s.r.o. - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

GLANC FACILITY s.r.o. - pracov. Vendryně
Vendryně
od 90 Kč/hod.

Detail

Active Colour s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 3 500 do 5 500 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků