Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku vznikne unikátní dětské hřiště, bude mít trampolíny

Ve Frýdku-Místku vyroste unikátní dětské hřiště. Vedle klasických herních prvků bude mít jako jediné ve městě trampolíny. Stavba za více jak pět milionů korun začne v polovině května.

V Nejbližších dnech začne ve Frýdku-Místku výstavba nového dětského hřiště.  Vznikne ve vnitrobloku ulic Kolaříkova, Fibichova, Ostravská a Vrchlického v Místku. Jedná se o plochu, která projde kompletní obnovou.

“O nové podobě vnitrobloku rozhodli sami obyvatelé dané lokality, a to formou dotazníkového šetření. Současné asfaltové hřiště bude vybouráno, odstraněny budou i betonové zídky, sušáky na prádlo a staré kovové herní prvky. Velká část plochy bude zatravněna a doplněna novými spojovacími chodníky. V jedné části pak vznikne zbrusu nové dětské hřiště,” uvedla mluvčí Magistrátu Frýdku-Místku Jana Matějíková.

Nové dětské hřiště bude navíc první svého druhu ve městě.

„Nové dětské hřiště bude unikátní. Jako první ve městě bude mít zbrusu nový herní prvek, který na žádném hřišti ve městě není, a to trampolínu zapuštěnou do terénu. Na hřišti budou hned dvě. Samozřejmě nebude chybět pískoviště, závěsné i pružinové houpačky, houpací hnízdo, kolotoč a prolézací herní sestava s klouzačkou. Povrch hřiště pod herními prvky bude z barevné z lité pryže, která tlumí náraz a v případě pádu snižuje riziko poranění. Hřiště bude také oploceno a bude uzamykatelné, jako již většina hřišť ve městě,“ řekl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Práce by měly začít v polovině května. Provádět je budou Technické služby. Nové hřiště vyjde na necelých 5 milionů 400 tisíc korun.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy



MINISTERSTVO VNITRA - Ředitelství služby cizinecké policie
Frýdek-Místek
od 25 720 Kč/měsíc

Detail

Stavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště
Frýdek-Místek
od 93 Kč/hod.

Detail

Lenka Kalmanová - pracoviště
Frýdek-Místek
od 100 Kč/hod.

Detail