Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku vznikne unikátní dětské hřiště, bude mít trampolíny

Ve Frýdku-Místku vyroste unikátní dětské hřiště. Vedle klasických herních prvků bude mít jako jediné ve městě trampolíny. Stavba za více jak pět milionů korun začne v polovině května.

V Nejbližších dnech začne ve Frýdku-Místku výstavba nového dětského hřiště.  Vznikne ve vnitrobloku ulic Kolaříkova, Fibichova, Ostravská a Vrchlického v Místku. Jedná se o plochu, která projde kompletní obnovou.

“O nové podobě vnitrobloku rozhodli sami obyvatelé dané lokality, a to formou dotazníkového šetření. Současné asfaltové hřiště bude vybouráno, odstraněny budou i betonové zídky, sušáky na prádlo a staré kovové herní prvky. Velká část plochy bude zatravněna a doplněna novými spojovacími chodníky. V jedné části pak vznikne zbrusu nové dětské hřiště,” uvedla mluvčí Magistrátu Frýdku-Místku Jana Matějíková.

Nové dětské hřiště bude navíc první svého druhu ve městě.

„Nové dětské hřiště bude unikátní. Jako první ve městě bude mít zbrusu nový herní prvek, který na žádném hřišti ve městě není, a to trampolínu zapuštěnou do terénu. Na hřišti budou hned dvě. Samozřejmě nebude chybět pískoviště, závěsné i pružinové houpačky, houpací hnízdo, kolotoč a prolézací herní sestava s klouzačkou. Povrch hřiště pod herními prvky bude z barevné z lité pryže, která tlumí náraz a v případě pádu snižuje riziko poranění. Hřiště bude také oploceno a bude uzamykatelné, jako již většina hřišť ve městě,“ řekl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Práce by měly začít v polovině května. Provádět je budou Technické služby. Nové hřiště vyjde na necelých 5 milionů 400 tisíc korun.
Green Gas DPB, a.s. - pracoviště Paskov
Paskov
od 23 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Sad-Fasad Sistem s.r.o., pracoviště, Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 15 200 Kč/měsíc

Detail

STAVING Frýdek s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků