Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek a některé obce v okrese otevírají v pondělí MŠ

Mateřské školy ve Frýdku-Místku se chystají na návrat dětí. Třídy se po zhruba dvou měsících prázdnoty znovu otevřou v pondělí. Spolu s Frýdkem-Místkem zahájí provoz také další školky v okrese.

Stáhnout video

Ve Frýdku-Místku rozhodli o znovuotevření mateřských škol. Děti se do svých tříd vrátí v pondělí 11. května, a to po zhruba dvou měsících, kdy byly kvůli pandemii koronaviru zavřené.

“Provoz školek se bude řídit pokyny ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, které vydalo soubor bezpečnostních a hygienických pokynů pro mateřské školy. Tato pravidla upravují nošení roušek, děti nebudou muset nosit roušku v mateřské škole, upravuje také zvýšené hygienické standardy,” řekl náměstek primátora Frýdku-Místku Pavel Machala.

Spolu s Frýdkem-Místkem v pondělí otevřou mateřské školy i další obce na Frýdeckomístecku, například v Palkovicích.

“Je to takový rozumný termín. Bude záležet samozřejmě na rodičích, aby nám děti do školky poslali. Budou se muset samozřejmě dodržovat taková ta opatření, která jsou nařízena. Budeme ve škole pro školku i vařit,” starosta Palkovic Radim Bača.

Ne všichni zřizovatelé mateřských škol v okrese ale čekali tak dlouho, například v Dobré otevřeli mateřskou školu už 4.května. Jiní zase s otevřením nespěchají, třeba v Brušperku zahájí provoz školky až 25. května.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy