Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Palkovicích chtějí rozšířit základní a mateřskou školu

  • Palkovice,

Palkovicím na Frýdeckomístecku přibývá občanů, a to jak dospělých, tak především dětí. Kapacita místní školy a školky ale začíná být nedostačující. Vedení obce chce proto rozšířit zařízení. Projekt by se mohl začít realizovat ještě letos.

Na základní a mateřské škole v Palkovicích se chystají změny. Protože dětí neustále přibývá, vyvstala potřeba navýšit kapacity a tudíž rozšířit mateřskou, potažmo i základní školu.

“Dostaly jsme v loňském roce dotace na rozšíření školky, protože v Palkovicích nás utěšeně přibývá. Přibývá jak dospělých, tak i dětí, což je úzce spojené s tímto, no a děti se potřebují umístit do školky, proto jsme zažádali o rozšíření školky o 24 dětí,” řekl starosta Palkovic Radim Bača.

Nové prostory by školka mohla najít mimo budovu základní školy, ve které v současnosti sídlí.

“Je takový plán, že by se třídy ze školy, kde jsou dvě třídy tzv. školkové, přestěhovaly do budovy, ve které teď sídlí Obecní úřad. Tím pádem by se navýšila kapacita i pro školu,” sdělil ředitel ZŠ a MŠ Palkovice Milan Šponer.

Po přestěhování školky by tak ve škole mohly vzniknout dvě nové velké moderní učebny. Pokud vše půjde podle plánu, měl by se projekt začít realizovat během přelomu tohoto a příštího roku.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyHyundai Glovis Czech Republic s.r.o. - pracoviště průmyslová zóna, areál Hyundai
Nošovice
od 26 000 do 33 000 Kč/měsíc

Detail

Stavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště
Frýdek-Místek
od 93 Kč/hod.

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - pracoviště LIDL Horymírova a Frýdlantská
Frýdek-Místek
od 12 600 Kč/měsíc

Detail