Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku uskutečnili 168 nákupů potřebným, zážitky z nákupů jsou mnohdy úsměvné

Frýdek-Místek byl prvním městem v republice, které po vypuknutí pandemie koronaviru začalo spolupracovat s ADROU na zajišťování nákupů seniorům. Do dnešních dnů uskutečnili téměř 170 nákupů. Zážitky z nákupů jsou podle dobrovolníků mnohdy úsměvné.

Ve Frýdku-Místku už déle než měsíc funguje služba, v rámci které senioři nad 70 let a lidé v izolaci dostanou nákup potravin a léků až domů. Celkově se ve městě od 13. března uskutečnilo 168 nákupu.

“Frýdek-Místek byl prvním městem v republice, které začalo po vypuknutí koronavirové krize spolupracovat s Dobrovolnickým centrem ADRA Frýdek-Místek na zajišťování nákupu. Osobně jsem se byl na jednom takovém nákupu podívat a chtěl bych velmi poděkovat všem dobrovolníkům ADRY, kteří se do této činnosti zapojili,” řekl náměstek primátora Frýdku-Místku Marcel Sikora.

V současnosti se na nákupech podílí 21 dobrovolníků ADRY, kteří nakupují zhruba 77 seniorům. 

“Zážitků za pět týdnů fungování máme docela dost. Se seniory si po telefonu hodně povídáme. Je pro ně hodně těžké, když si nemohou nakupovat sami, takže si povídáme o tom, co na ty seznamy psát, aby tam třeba nebylo jen polívka, protože dobrovolník pak neví, jakou polívku nakoupit. Smějeme se i situacím, kdy dobrovolník nese seniorům nákup a má na sobě roušku, protože máme mezi dobrovolníky i mladé muže a seniorky jsou pak celé nadšené a chtěly by vědět, jak pod tou rouškou vypadají a těší se, že se třeba setkají i jinak,” podělila se se zážitky hlavní koordinátor dobrovolníků Irena Blablová.

Stále platí, že je služba dostupná od pondělí do pátku vždy od 8 do 17 hodin. Lidé si ji mohou objednat na telefonních číslech 558 609 314 a 771 135 422.
The Yellow Socks / koncert + on-line koncert

09.06. 20:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Dead Hornet/Fell on Mad Days / koncert + on-line koncert

13.06. 20:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Kaczi / koncert + on-line koncert

16.06. 20:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

STRAZAR PELLET s.r.o. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí
Frýdlant nad Ostravicí
od 20 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

VKUS-BUSTAN s.r.o. - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 17 200 do 17 300 Kč/měsíc

Detail

Střední odborná škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace, pracoviště v rámci Frýdku-Místku
Frýdek-Místek
od 30 930 do 40 320 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků