Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku uskutečnili 168 nákupů potřebným, zážitky z nákupů jsou mnohdy úsměvné

Frýdek-Místek byl prvním městem v republice, které po vypuknutí pandemie koronaviru začalo spolupracovat s ADROU na zajišťování nákupů seniorům. Do dnešních dnů uskutečnili téměř 170 nákupů. Zážitky z nákupů jsou podle dobrovolníků mnohdy úsměvné.

Ve Frýdku-Místku už déle než měsíc funguje služba, v rámci které senioři nad 70 let a lidé v izolaci dostanou nákup potravin a léků až domů. Celkově se ve městě od 13. března uskutečnilo 168 nákupu.

“Frýdek-Místek byl prvním městem v republice, které začalo po vypuknutí koronavirové krize spolupracovat s Dobrovolnickým centrem ADRA Frýdek-Místek na zajišťování nákupu. Osobně jsem se byl na jednom takovém nákupu podívat a chtěl bych velmi poděkovat všem dobrovolníkům ADRY, kteří se do této činnosti zapojili,” řekl náměstek primátora Frýdku-Místku Marcel Sikora.

V současnosti se na nákupech podílí 21 dobrovolníků ADRY, kteří nakupují zhruba 77 seniorům. 

“Zážitků za pět týdnů fungování máme docela dost. Se seniory si po telefonu hodně povídáme. Je pro ně hodně těžké, když si nemohou nakupovat sami, takže si povídáme o tom, co na ty seznamy psát, aby tam třeba nebylo jen polívka, protože dobrovolník pak neví, jakou polívku nakoupit. Smějeme se i situacím, kdy dobrovolník nese seniorům nákup a má na sobě roušku, protože máme mezi dobrovolníky i mladé muže a seniorky jsou pak celé nadšené a chtěly by vědět, jak pod tou rouškou vypadají a těší se, že se třeba setkají i jinak,” podělila se se zážitky hlavní koordinátor dobrovolníků Irena Blablová.

Stále platí, že je služba dostupná od pondělí do pátku vždy od 8 do 17 hodin. Lidé si ji mohou objednat na telefonních číslech 558 609 314 a 771 135 422.

Nahlásit chybu
Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

ARMEX FRÝDEK-MÍSTEK s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o.- pracoviště FM
Frýdek-Místek
od 103 Kč/hod.

Detail