Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Farmářské trhy ve Frýdku-Místku startují 7. května, budou ale v omezeném režimu

Ve Frýdku-Místku proběhnou farmářské trhy. Město je původně kvůli pandemii koronaviru pořádat nechtělo. Nakonec ale ustoupilo přáním prodejců i samotných občanů. Konat se ale budou v omezeném režimu.

Oblíbené farmářské trhy ve Frýdku-Místku budou. Zahájí je 7. května tradiční květinový trh. Letošní květnové trhy ale budou kvůli protikoronavirovým opatřením omezeny.

„Původně jsme chtěli farmářské trhy v květnu zcela zrušit. I poté, co vláda jejich pořádání povolila, a to za přísných bezpečnostních opatření, jsme s jejich pořádáním váhali. Nicméně v návaznosti na žádosti prodejců, zejména sazenic zeleniny, letniček nebo okrasných a ovocných stromků, jsme se nakonec rozhodli trhy uspořádat. Byla by škoda, kdyby prodejci museli své výpěstky vyhodit, protože by neměli možnost je prodat. Jejich práce by tak přišla vniveč a zklamaní by byli i zákazníci, kteří jsou již léta zvyklí v květnu na trzích kupovat květiny a sazenice na své zahrady a balkony,” řekl náměstek primátora Jakub Míček.

Lidé musí počítat s tím, že běžný sortiment jako sýry, pečivo, uzeniny a maso, vejce, koření, med, rukodělné výrobky ani občerstvení teď na trhu nenajdou.

„V této chvíli platí, že na trzích se nesmí prodávat potraviny výlučně určené k bezprostřední konzumaci, mezi stánky musí být dostatečný odstup a minimálně dvoumetrové rozestupy mezi sebou musejí udržovat i zákazníci. Trhy pořádáme od roku 2011 a taková opatření nikdy nezažily.  Věřím, že je budou návštěvníci respektovat, že na trh i přes velmi omezený sortiment přijdou,“ řekl primátor Michal Pobucký.

Farmářské trhy se budou na náměstí Svobody v Místku konat tradičně v pravidelných čtrnáctidenních intervalech, vždy od 8 do 14 hodin, až do listopadu. 
The Yellow Socks / koncert + on-line koncert

09.06. 20:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Dead Hornet/Fell on Mad Days / koncert + on-line koncert

13.06. 20:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Kaczi / koncert + on-line koncert

16.06. 20:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Stavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 19 600 Kč/měsíc

Detail

VKUS-BUSTAN s.r.o. - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 17 200 do 17 300 Kč/měsíc

Detail

Střední odborná škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace, pracoviště v rámci Frýdku-Místku
Frýdek-Místek
od 30 930 do 40 320 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků