Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

MHD ve F-M se vrací do běžného režimu, opět je možný nástup předními dveřmi a placení jízdného řidiči

Městská hromadná doprava ve Frýdku-Místku se vrací k normálu. Na všech městských linkách bude opět možný nástup předními dveřmi a placení jízdného řidiči. Město chce také znovuobnovit běžné jízdní řády.

Frýdeckomístecká MHD se vrací do běžného režimu. Od 1. května budou cestující do autobusů opět nastupovat pouze předními dveřmi a hradit jízdné, vyjma držitelů ODISky s kuponem na MHD zdarma.

„Řidiče bude od přímého kontaktu s cestujícím chránit plastová folie. Žádáme proto cestující, aby jízdné hradili prostřednictvím karty ODIS nebo bankovní karty, což je rychlé a bezpečné. Cestující mohou platit i v hotovosti, nicméně, v tomto případě by si měli nachystat přesnou částkou, přispějí tak nejen k rychlejšímu odbavení, ale také k omezení kontaktu s řidičem,“ vyzval náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher

Vzhledem k uvolnění vládních opatření chce město opět najet na běžné jízdní řády.

„V současné době se jezdí podle výlukových jízdních řádů. Od května bychom ale chtěli dopravu vrátit do normálu, nebo jezdit alespoň v prázdninovém režimu. Lidé se začínají vracet do práce a nechceme mít přeplněné autobusy, to by se pak hygienická opatření, která jsou stále platná, trochu míjela účinkem. Konečné rozhodnutí je ale na dopravci, tedy společnosti ČSAD, která kvůli nedostatku řidičů před časem zavedla výlukové jízdní řády. Jakmile budeme mít její rozhodnutí, budeme obratem informovat,“ dodal náměstek Karel Deutscher.

Při cestování MHD je i nadále nutné chránit si nos a ústa rouškou nebo šátkem. Doporučeny jsou také rukavice.  

Nahlásit chybu
SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail