Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zprávy redaktora: Marek Remeta

Dětská hřiště ve Frýdku-Místku jsou uzavřená, zákaz vstupu platí i na hřišti na Olešné

31. března 2020 10:59 | Frýdek-Místek | Marek Remeta

Až do odvolání jsou ve Frýdku-Místku uzavřená dětská hřiště. Zákaz vstupu platí i pro hřiště na Olešné. Jde o preventivní opatření v důsledku šíření koronaviru. Technické služby ale toto období využívají k jejich úklidu a přípravě na příznivější čas.

V Nemocnici F-M vznikla budova pro infekční pacienty, zatím je prázdná

31. března 2020 10:54 | Frýdek-Místek | Marek Remeta

V Nemocnici ve Frýdku-Místku vznikla budova pro infekční pacienty. Lékaři zde mohou pečovat až o šest desítek lidí nakažených nemocí COVID-19. Současně běží provoz odběrového místa, kde už proběhlo téměř pět set testů na koronavirus.

Přenosné panely k pozvánkám na akce teď ve F-M slouží k infomovanosti seniorů o koronaviru

27. března 2020 12:02 | Frýdek-Místek | Marek Remeta

Frýdek-Místek hledá způsoby, jak co nejefektivněji o současné situaci informovat starší generaci. Právě senioři často nemají vztah k internetu a sociálním sítím, proto využilo přenosné panely přímo v ulicích města, na které informace umístilo.

Nemocnice ve F-M má dalšího nakaženého, jde o pracovníka stravovacího provozu

27. března 2020 11:28 | Frýdek-Místek | Marek Remeta

Frýdeckomístecká nemocnice má dalšího nakaženého zaměstnance nemocí COVID-19. Pozitivní výsledek se ukázal u pracovníka stravovacího provozu. Nemocnice proto musela uzavřít kuchyň. Stravu zaměstatnům a pacientům teď zajišťuje externě.

Palkovice v době koronavirové pandemie: šití roušek i rozvážka jídla

26. března 2020 12:53 | Palkovice | Marek Remeta

První případy nákazy koronavirem se už objevily i v Palkovicích na Frýdeckomístecku. Také tam probíhají preventivní opatření, která mají za cíl šíření nemoci co nejvíce zpomalit. Obec mimo jiné pomohla s distribucí roušek a zajistila nákupy potřebným.

Občané Frýdku-Místku dostanou speciální nanoroušky, první várka jde seniorům

26. března 2020 12:38 | Frýdek-Místek | Marek Remeta

Ve Frýdku-Místku začala distribuce speciálních nanoroušek. Ty dostane do své poštovní schránky každý občan města. V první fázi se jich dočkají senioři, protože patří ke skupině, která je nákazou koronaviru nejvíce ohrožená.

Žáci ZŠ Komenského hrají malým dětem divadlo - natočeno před 18. 3.

24. března 2020 17:10 | Frýdlant nad Ostravicí | Marek Remeta

Žáci Základní školy Komenského si pro děti z mateřských školek připravili divadelní pohádku. Jednou ze zastávek, kde ji zahráli, byla mateřská škola Smetanova.

Jak správně vyhazovat odpad v době koronaviru? Ve Frýdku-Místku se řídí jasnými pravidly

24. března 2020 10:35 | Frýdek-Místek | Marek Remeta

Koronavirus zasahuje do životů nás všech, a to i v situacích, o kterých bychom nejspíš ani neuvažovali. Věděli jste, že pro lidi v karanténě nebo nakažené platí zvláštní pravidla například i pro vyhazování odpadků do kontejnerů? Speciálními instrukcemi se řídí i ve Frýdku-Místku.

Nemocnice ve F-M zahájila provoz odběrového místa na testování koronaviru

24. března 2020 10:31 | Frýdek-Místek | Marek Remeta

Nemocnice ve Frýdku-Místku zahájila provoz odběrového místa na testování koronaviru. Určeno je lidem, u nichž bude třeba potvrdit či vyvrátit nákazu nemoci COVID-19.

MHD ve Frýdku-Místku najela na omezený provoz, autobusy jezdí ve všední dny jako v sobotu

24. března 2020 10:22 | Frýdek-Místek | Marek Remeta

Městská hromadná doprava ve Frýdku-Místku najela na omezený provoz. Až do odvolání budou autobusy jezdit podle sobotních jízdních řádů. Město tak chce snížit riziko nákazy koronavirem.

Komerční sdělení více

Rok české hudby v MSK: Smetanovský cyklus, 20 let populárního festivalu i podpora skladatelů

Série regionálních tiskových konferencí představuje aktivity orchestrů, divadel a festivalů, které se svým programem zapojily do oslav probíhajícího Roku české hudby. Nejvýznamnější hudební instituce v Moravskoslezském kraji ve svých dramaturgických plánech reflektují zejména dvousté výročí narození Bedřicha Smetany. MHF Leoše Janáčka připravil také celodenní oslavu 170 let od narození hukvaldského rodáka. NDM připomíná kromě obou zmíněných autorů trojici terezínských skladatelů Pavla Haase, Viktora Ullmanna a Hanse Krásu, jejichž životy vyhasly v roce 1944 v koncentračním táboře Osvětim.

Výtvarné odpoledne v LDN Klokočov přilákalo třetinu pacientů

Léčebna pro dlouhodobě nemocné v Klokočově, která je nedílnou součástí Fakultní nemocnice Ostrava, se na jedno odpoledne proměnila ve výtvarný ateliér. Oddělení marketingu připravilo pro klienty řadu nenáročných tvořivě výtvarných aktivit a také drobné občerstvení. Zájem předčil očekávání.

Cestovní pojištění u ČPZP si už vyřizují online čtyři z pěti klientů

Zájem o online cestovní pojištění stoupá. Zatímco ještě před pěti lety představoval podíl takto uzavřených pojistných smluv 61 procent, v loňském roce to bylo 80 procent. Osobně na pobočce si tak nyní uzavírá pojištění jen každý pátý cestovatel, vyplývá z dat České průmyslové zdravotní pojišťovny (ČPZP), která poskytuje cestovní pojištění ve spolupráci s Českou podnikatelskou pojišťovnou (ČPP).


Inspirativní projekt MeetLoutky v Divadle loutek Ostrava má za sebou úspěšnou sezónu

Divadlo loutek Ostrava uzavřelo sérii vzdělávacích workshopů a seminářů v rámci projektu 3xMeetLoutky+. Od listopadu 2023 do června 2024 proběhlo celkem 5 akcí určených pedagogům, divadelním lektorům a studentům uměleckých a pedagogických vysokých škol, které se organizátoři snažili především inspirovat k tvořivé práci s žáky při výuce po návštěvě divadelního představení a nabídnout, jaké jsou možnosti jeho reflexe.

Spolupráci při obnově Ukrajiny řešili podnikatelé z ČR, Polska a Slovenska v Ostravě

Obnova Ukrajiny je příležitostí pro velké i menší firmy, shodli se na tom účastníci tradičního Setkání podnikatelů České, Polské a Slovenské republiky. Akce, kterou pořádala v Ostravě Česko-polská obchodní komora už po třicáté, se zúčastnilo zhruba 150 zástupců firem a různých institucí. Věnovali se také bezpečnosti, dopravě a posílení metropolitní spolupráce.

HSF System postaví nový kostel v Neratovicích. Věž bude přes 22 metrů vysoká a ponese zvony

Neratovice získají novou architektonicky významnou a důstojnou dominantu. V šestnáctitisícovém středočeském městě vyroste Kostel Nejsvětější Trojice a pastorační centrum Kardinála Josefa Berana podle návrhu architekta Zdeňka Fránka. Investorem výstavby za téměř 244 mil. Kč je Nadace neratovického komunitního centra. Generálním dodavatelem projektu je česká stavební společnost HSF System, která je součástí mezinárodní stavební skupiny HSF System patřící do holdingu PURPOSIA Group. Dokončení je plánováno na rok 2027.

Konference POROD 2024 se zaměřila na lepší porod

Letošní 3. ročník Konference POROD 2024 přilákal do Ostravy téměř čtyři stovky účastníků. Byli mezi nimi lékaři porodníci a neonatologové, nemocniční i komunitní porodní asistentky, fyzioterapeuti, psychologové, i zástupkyně organizací, které se věnují těhotným a ženám po porodu. Třídenní setkání v Clarion Congress Hotelu Ostrava mělo tentokrát podtitul „Lepší porod“.

Ostravské komunikace slaví 60 let, pomohly zachránit Most Pionýrů i při povodních

Silničáři z Ostravy, jak se jim dost často zjednodušeně říká, slaví 60 let. Přestože se společnost Ostravské komunikace stará o mnohé silnice a hlavní ulice v krajském městě, její činnost je mnohonásobně pestřejší. V roce 1976 pomáhala obnovovat po výbuchu plynu Most Pionýrů, o 21 let později se podílela na odstraňování následků ničivé povodně.

Více