Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Palkovice v době koronavirové pandemie: šití roušek i rozvážka jídla

  • Palkovice,

První případy nákazy koronavirem se už objevily i v Palkovicích na Frýdeckomístecku. Také tam probíhají preventivní opatření, která mají za cíl šíření nemoci co nejvíce zpomalit. Obec mimo jiné pomohla s distribucí roušek a zajistila nákupy potřebným.

V Palkovicích na Frýdeckomístecku přijali první opatření už zkraje března. Obec byla mezi prvními, která pozastavila provoz mateřské školy a z preventivních důvodů veřejnosti uzavřela úřad. Také tam se stejně jako v jiných městech a obcích pustili svépomocí i do šití roušek.

“V Palkovicích a ba Myslíku jsme rozdali do každé domácnosti dvě roušky spolu s letáky, které se snaží lidi upozornit, jak se mají v této době chovat. To byla taková základní věc, kterou jsme pro ty naše spoluobčany mohli udělat,” uvedl starosta Palkovic Radim Bača.

Následně obec zprovoznila službu nákupu a rozvozu základních potravin lidem, kteří si je nemohou obstarat sami. Stačí zavolat na telefonní číslo 731 656 788.

“Když si někdo požádá a zavolá na to dané číslo, tak jsme schopni mu ten den nakoupit, a to jak základní potraviny, tak i léky. Ve spolupráci s pracovníky obce a hasiči v Palkovicích a na Myslíku tuto službu provádíme. Apelujeme na lidi, aby se nestyděli a zavolali si,” vyzval Bača.

Nákupy probíhají v pracovní dny od 8 do 14 hodin, rozvoz probíhá následně od 16:30. 


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků