Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nemocnice ve F-M zahájila provoz odběrového místa na testování koronaviru

Nemocnice ve Frýdku-Místku zahájila provoz odběrového místa na testování koronaviru. Určeno je lidem, u nichž bude třeba potvrdit či vyvrátit nákazu nemoci COVID-19.

Frýdeckomístecká nemocnice spustila provoz odběrového místa na testování koronaviru. Odběry budou prováděny v koordinaci s hygieniky a epidemiology u určených případů, neslouží tedy široké veřejnosti.

“Odběrové místo bude sloužit pro pacienty indikované praktickým lékařem nebo Krajskou hygienickou stanicí. Odběry se nebudou provádět u samoplátců. Do odběrového místa mohou pacienti přijít pěšky nebo přijet autem. Zde bych chtěla upozornit, aby z něj nevystupovali. Pacienti si musí nachystat kartičku pojišťovny, občanský průkaz a předají zdravotníkům telefonní číslo, na které jim následně budou sděleny výsledky,” uvedla mluvčí nemocnice ve Frýdku-Místku Jana Březinová.

Odběrové místo vzniklo u hlavního vstupu do areálu nemocnice z ulice Elišky Krásnohorské.

„Vybudovat odběrové místo ve frýdecké nemocnici bylo na místě a je to dobré rozhodnutí. Lidé z Frýdku-Místku a jeho okolí už nebudou muset jezdit na testy až do Ostravy, ale budou se moci po doporučení od lékaře nebo hygieniků nechat testovat přímo ve Frýdku-Místku. Z preventivních důvodů bude u odběrového místa v době jeho provozu přítomna hlídka městské policie, sdělil primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Odběrové místo bude fungovat od pondělí do pátku vždy od 10:00 do 16:00 hodin. V sobotu, v neděli a o svátcích bude provozní doba od 9:00 - 14:00 hodin.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků


INVESTMENT AGENCY s.r.o. - pracoviště Místek, kontaktní osoba Dagmar Dvořáková
Frýdek-Místek
od 168 000 Kč/měsíc

Detail

Petr Březovják - pracoviště
Frýdek-Místek
od 40 000 Kč/měsíc

Detail

Sad-Fasad Sistem s.r.o., pracoviště, Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry