Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nemocnice ve F-M má dalšího nakaženého, jde o pracovníka stravovacího provozu

Frýdeckomístecká nemocnice má dalšího nakaženého zaměstnance nemocí COVID-19. Pozitivní výsledek se ukázal u pracovníka stravovacího provozu. Nemocnice proto musela uzavřít kuchyň. Stravu zaměstatnům a pacientům teď zajišťuje externě.

Koronavirus opět udeřil ve frýdeckomístecké nemocnici. Po nakažené sestře z gynekologicko-porodního oddělení onemocněl další zaměstnanec, tentokrát ze stravovacího provozu.

“Tento zaměstnanec nás upozornil, že byl v kontaktu s nakaženou osobou, proto jsme mu preventivně udělali test. V důsledku toho jsme všechny pracovníky ze stravovacího provozu dali do karantény a vydezinfikovali jídelnu a kuchyň. Nyní budeme zajišťovat stravu pro zaměstnance a pacienty s výpomocí nemocnice Třinec,” uvedla mluvčí Nemocnice ve Frýdku-Místku Jana Březinová.

Po dobu karantény o víkendech bude stravu pro zaměstnance a pacienty zajišťovat nemocnice v Havířově.

S žádostí o pomoc se vedení nemocnice obrátilo také na frýdecký magistrát.

“My nyní zajišťujeme kuchařky z našich městských škol. Velké poděkování patří především těm kuchařkám, které se dobrovolně přihlásily, že nastoupí do nemocnice a budou vařit obědy pacientům. Dále se nám začaly hlásit restaurace z města s nabídkou rozvozu jídla. Kontakty na ně jsem už předal řediteli nemocnice. Zároveň vyzývám všechny ostatní restaurace, pokud máte zájem a chcete pomoci, bude potřeba vařit jídlo také zaměstnancům nemocnice,” sdělil primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Zájemci z řad restaurací mohou kontaktovat přímo nemocnici na e-mailech behuncikova@nemfm.cz a duxova@nemfm.cz

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků