Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dětská hřiště ve Frýdku-Místku jsou uzavřená, zákaz vstupu platí i na hřišti na Olešné

Až do odvolání jsou ve Frýdku-Místku uzavřená dětská hřiště. Zákaz vstupu platí i pro hřiště na Olešné. Jde o preventivní opatření v důsledku šíření koronaviru. Technické služby ale toto období využívají k jejich úklidu a přípravě na příznivější čas.

Oplocená dětská hřiště ve Frýdku-Místku nadále zejí prázdnotou. Město bylo nuceno je uzamknout a vstup zakázalo i na hřiště v lokalitě přehrady Olešná. Důvodem bylo nerespektování nařízení vlády o omezení pohybu na veřejně dostupných místech na dobu nezbytně nutnou a omezení kontaktu s jinými osobami na nezbytně nutnou míru.

“Cílem tohoto opatření je zabránit šíření epidemie koronaviru na další osoby. Zejména na hřišti na Olešné bývá ve slunečných dnech spousta rodičů s dětmi, což je nyní v rozporu s nařízeními vlády, která platí pro všechny a je nutné je respektovat. Věřím, že situaci okolo koronaviru společně zvládneme a za pár měsíců budeme na toto období vzpomínat a říkat si, že v těch nejtěžších chvílích a hodinách dokážeme jako společnost, jako město, držet při sobě a vzájemně si pomáhat,“ řekl primátor Michal Pobucký.

Prázdnotu dětských hřišť využívají Technické služby k jejich úklidu.

“Náš vyčleněný pracovník přijde, hřiště odemkne, provede sběr hrubých nečistot a papírků, pak hřiště zase uzamkne a takhle prochází křážem krážem celé město, takže na každé hřiště se v průběhu týdne dostane jednou až dvakrát, ”uvedl předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Dětská hřiště zůstanou zavřená až do odvolání.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků