Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Přenosné panely k pozvánkám na akce teď ve F-M slouží k infomovanosti seniorů o koronaviru

Frýdek-Místek hledá způsoby, jak co nejefektivněji o současné situaci informovat starší generaci. Právě senioři často nemají vztah k internetu a sociálním sítím, proto využilo přenosné panely přímo v ulicích města, na které informace umístilo.

Informace spojené s koronavirem mohou frýdeckomístečtí občané nalézt mimo jiné také na plochách, které jinak slouží k pozvánkám na kulturní či společenské akce. Plochy uvolnila městská organizace KulturaFM. Panelů s informacemi je celkem deset a rozmístěny jsou v různých lokalitách města.

“Byla by škoda tyto plochy nechat prázdné a nevyužité. Lidé jsou o koronaviru informováni a zprávy si sdílejí přes sociální sítě. Zejména starším seniorům jsou ale sociální sítě velmi vzdálené. Proto jsme využili dané nabídky a na plochy vylepili informace o lince pro seniory a osamělé lidi, která je k dispozici od pondělí do pátku a jejím prostřednictvím je možné objednat si nákup potravin, hygienických potřeb nebo léků,“ uvedl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Seniory se město snaží informovat také prostřednictvím letáku, na kterém jsou uvedeny základní informace a doporučení v době koronavirové epidemie. 

“Dostali ho předsedové osadních výborů v okrajových částech města, aby jej distribuovali starším občanům a vylepován je také na bytových domech ve vlastnictví města. Leták naleznete také na internetových stránkách města. Chtěl bych požádat ty, kteří bydlí v paneláku nebo cihláku, aby leták vytiskli a vyvěsili na nástěnku ve svém domě. Uděláte tak dobrou věc, přispějete k větší informovanosti seniorů, kteří většinou nemají facebooky a další sociální sítě a z celé situace mohou být přinejmenším velice nervózní a nejistí,” dodal náměstek primátora Frýdku-Místku Marcel Sikora.

Odkaz na informační leták naleznete také v článku Koronavirus: Opatření ve Frýdku-Místku na webu Polar.cz.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků