Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jak správně vyhazovat odpad v době koronaviru? Ve Frýdku-Místku se řídí jasnými pravidly

Koronavirus zasahuje do životů nás všech, a to i v situacích, o kterých bychom nejspíš ani neuvažovali. Věděli jste, že pro lidi v karanténě nebo nakažené platí zvláštní pravidla například i pro vyhazování odpadků do kontejnerů? Speciálními instrukcemi se řídí i ve Frýdku-Místku.

Koronavirus ovlivňuje vše. A to dokonce i tak běžnou věc, jako je vyhazování odpadků do popelnic. Členové domácností v karanténě nebo domácností s potvrzeným onemocněním COVID-19 musejí totiž zacházet s vyprodukovaným odpadem jinak, než byli doposud zvyklí.

“Pravidla jsou následující. Odpad netřiďte - veškerý odpad z domácnosti, to znamená i papír, sklo a plasty, ukládejte společně do plastových odpadkových pytlů o tloušťce minimálně 0,2mm. V případě tenčích odpadkových plastových pytlů je nutné použít dva kusy. Pytel s odpadky pečlivě zavažte a v místě úvazu postříkejte  dezinfekcí. Je dobré použít alespoň Savo nebo třeba Sanytol. Takto zabalený odpad uložte do černého kontejneru na směsný odpad, v případě domácností v rodinných domech do své popelnice. Odpad nikdy neukládejte vedle kontejneru nebo popelnice, aby nedošlo k infikování osob, které odpady svážejí,” popsal primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Pro domácnosti, které nejsou v karanténě nebo nejsou přímo infekční se nic nemění. Samozřejmě i pro ně platí zákaz odkládání odpadu vedle popelnice nebo kontejneru.

“V případě, že uvidíte někoho tzv. vybírat popelnice, kontaktujte ihned strážníky městské policie na linku 156. Osoba, která v popelnicích „přehrabuje“ se může infikovat a vir dále šířit,” apeloval Pobucký.

Hygienici dále upozorňují, že po manipulaci s odpady je nutné umýt si ruce vodou a mýdlem, případně použít dezinfekční gel.
Kino na výletě 2020 | Parazit ZRUŠENO!!!

15.07. 19:45
Frýdek-Místek, Faunapark, Frýdek - Místek

David Vysloužil & Acoustic Irish | Léto v zahradě

17.07. 20:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Letní kino Amfi: TENKRÁT PODRUHÉ

18.07. 21:00
Palkovice, Letní kino Amfi

123 stavby, s.r.o. - pracoviště, kontaktní osoba Michal Raška, tel. 604 700 054, email raska@123stav
Frýdek-Místek
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

GAMA CONSTRUCT, s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 115 do 140 Kč/hod.

Detail

Poolplast s.r.o. - pracoviště
Fryčovice
od 35 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků