Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Nemocnici F-M vznikla budova pro infekční pacienty, zatím je prázdná

V Nemocnici ve Frýdku-Místku vznikla budova pro infekční pacienty. Lékaři zde mohou pečovat až o šest desítek lidí nakažených nemocí COVID-19. Současně běží provoz odběrového místa, kde už proběhlo téměř pět set testů na koronavirus.

Frýdeckomístecká nemocnice učinila další kroky v boji proti koronaviru. Protože počet pacientů s COVID-19 ve městě roste, rozhodla se uvolnit celou jednu budovu a upravit ji pro příjem infekčních pacientů. 

“Došlo k přesunu 21 našich pacientů  z Oddělení následné péče do Nemocnice v Orlové, která spadá pod Nemocnici s poliklinikou v Karviné-Ráji. K tomuto kroku jsme přistoupili ze dvou důvodů. Zaprvé si tímto krokem uvolníme kapacitu pro příjem infekčních pacientů, kdy v budově vznikne 60 lůžek pro pacienty s COVID 19. Vznikne nám tak celá jedna infekční budova. Druhým důvodem je, že Nemocnice v Orlové je zařízení, které splňuje vysoké hygienicko-epidemiologické standardy, má dostatečnou kapacitu a bude pro naše pacienty bezpečnější,” sdělila Březinová.

Už déle než týden funguje v nemocnici také provoz odběrového místa na testování koronaviru. 

„Vybudovat odběrové místo ve frýdecké nemocnici bylo na místě a je to dobré rozhodnutí. Lidé z Frýdku-Místku a jeho okolí už nebudou muset jezdit na testy až do Ostravy, ale budou se moci po doporučení od lékaře nebo hygieniků nechat testovat přímo ve Frýdku-Místku, sdělil primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

V týdnu od 23. do 29. března bylo na odběrovém místě provedeno 487 odběrů.
CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - pracoviště Raškovice
Raškovice
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční k.s. - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

RenoFarma Beskyd, a.s. - pracoviště kravín Skalice
Frýdek-Místek
od 120 Kč/hod.

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků