Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

MHD ve Frýdku-Místku najela na omezený provoz, autobusy jezdí ve všední dny jako v sobotu

Městská hromadná doprava ve Frýdku-Místku najela na omezený provoz. Až do odvolání budou autobusy jezdit podle sobotních jízdních řádů. Město tak chce snížit riziko nákazy koronavirem.

Vedení Frýdku-Místku v návaznosti na epidemiologickou situaci kolem koronaviru rozhodlo o omezení městské hromadné dopravy. Až do odvoláni jezdí MHD ve městě každý pracovní den podle sobotních jízdních řádů. V neděli jezdí autobusy jako doposud, tedy podle nedělních jízdních řádů.

“Tento krok jsme se snažili co nejvíce oddálit, aby nedocházelo k tomu, že autobusy budou přeplněné, což by zvýšilo riziko nákazy. Počet cestujících v autobusech ale klesá. Naopak začíná narůstat počet řidičů, kteří jsou například doma s dětmi,“ uvedl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Po omezení městské hromadné dopravy byly ale některé spoje přidány. Od pondělí tak jezdí více spojů v pracovní dny. Město tak vyšlo vstříc požadavkům občanů, kteří by sobotním provozem přišli zejména o ranní spoje do práce.

„Obraceli se na nás občané, že přechodem na sobotní jízdní řády přijdou o spoj do práce. Proto jsme doplnili jízdní řády o speciální spoje. Cestující mohou své podněty k případně přetíženým nebo naopak nedostačujícím spojům v souvislosti s přechodem na sobotní provoz MHD zasílat primárně společnosti ČSAD na holik@3csad.cz nebo na odbor dopravy a silničního hospodářství,” sdělil Pobucký.

Kontakty, změny a jízdní řády cestující naleznou na webových stránkách města nebo na www.3csad.cz v sekci aktuality.
Gulliverovy cesty / představení absolventů divadelní školy

04.04. 17:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Farana Piano Duo/ Komorní koncerty​

14.04. 19:00
Frýdek-Místek, Historický sál ZUŠ, Frýdek - Místek

Transky, body, vteřiny / představení Divadla P. Bezruče Ostrava

15.04. 19:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Pactra International (Czech) s.r.o. - Hnojník
Hnojník
od 19 000 do 21 500 Kč/měsíc

Detail

Pekárna Dolní Lomná s.r.o.
Dolní Lomná
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

B + J stavební s. r. o. - pracoviště Ostravice + MSK kraj
Ostravice
od 22 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků