Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

MHD ve Frýdku-Místku najela na omezený provoz, autobusy jezdí ve všední dny jako v sobotu

Městská hromadná doprava ve Frýdku-Místku najela na omezený provoz. Až do odvolání budou autobusy jezdit podle sobotních jízdních řádů. Město tak chce snížit riziko nákazy koronavirem.

Vedení Frýdku-Místku v návaznosti na epidemiologickou situaci kolem koronaviru rozhodlo o omezení městské hromadné dopravy. Až do odvoláni jezdí MHD ve městě každý pracovní den podle sobotních jízdních řádů. V neděli jezdí autobusy jako doposud, tedy podle nedělních jízdních řádů.

“Tento krok jsme se snažili co nejvíce oddálit, aby nedocházelo k tomu, že autobusy budou přeplněné, což by zvýšilo riziko nákazy. Počet cestujících v autobusech ale klesá. Naopak začíná narůstat počet řidičů, kteří jsou například doma s dětmi,“ uvedl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Po omezení městské hromadné dopravy byly ale některé spoje přidány. Od pondělí tak jezdí více spojů v pracovní dny. Město tak vyšlo vstříc požadavkům občanů, kteří by sobotním provozem přišli zejména o ranní spoje do práce.

„Obraceli se na nás občané, že přechodem na sobotní jízdní řády přijdou o spoj do práce. Proto jsme doplnili jízdní řády o speciální spoje. Cestující mohou své podněty k případně přetíženým nebo naopak nedostačujícím spojům v souvislosti s přechodem na sobotní provoz MHD zasílat primárně společnosti ČSAD na holik@3csad.cz nebo na odbor dopravy a silničního hospodářství,” sdělil Pobucký.

Kontakty, změny a jízdní řády cestující naleznou na webových stránkách města nebo na www.3csad.cz v sekci aktuality.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků