Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pandemie koronaviru omezila ve F-M jarní úklid, naplno vypukne po Velikonocích

I když pomalejším tempem, tak i přesto ve Frýdku-Místku běží jarní úklid. Technické služby města si prozatím musely poradit pouze se svými zaměstnanci. Po Velikonocích už ale proběhne nábor sezónních pracovníků a jarní úklid tak vypukne naplno.

Zahájení úklidových prací bylo ve Frýdku-Místku naplánováno na 16. března. Kvůli pandemii koronaviru ale musely Technické služby standardní jarní úklid pozastavit, i když některé činnosti v omezené míře provádějí.

“Úklidové práce probíhají našimi kmenovými zaměstnanci, samozřejmě v mnohem menším rozsahu, co se týče těch pracovních sil. Takže ten posun je méně výrazný než v letech předcházejících. Trošku nám nahrává relativně mírná zima letošního roku, kdy se ty úklidové práce prováděly průběžně. Něco jsme prováděli už v únoru v lokalitách, které běžně děláme až v červnu, takže tam jsme si udělali trochu nějaký náskok,” uvedl předseda představenstva TS F-M

V současné době se Technické služby zaměřují hlavně na činnosti, které po nich vyžaduje situace kolem koronavirové nákazy.

“Zaměstnanci Technických služeb dělají speciálním postřikem dezinfekci laviček, autobusových zastávek a dalších ploch, které se snaží tímto způsobem vydezinfikovat, abychom zamezili přenosu koronaviru,” sdělil primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Počítá se, že standardní jarní úklid s výpomocí externích pracovníků naplno vypukne po Velikonocích.  


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků