Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pandemie koronaviru zasáhla do stavby obchvatu F-M, dokončení se možná zpozdí

Zhotovitelé obchvatu Frýdku-Místku se kvůli pandemii koronaviru potýkají s problémy. Řeší hlavně nedostatek pracovníků ze zahraničí. Chod stavby na obou částech sice běží, termín dokončení se ale možná posune.

Pandemie koronaviru zasáhla mimo jiné také do výstavby frýdeckomísteckého obchvatu. Přesto se i nadále pracuje.

“Samozřejmě jsou ty práce v trochu omezenějším režimu, protože pracovníci z Polska a ze Slovenska odjeli domů. Firmy se navíc snaží rozdělovat tu práci tak, ať se jim na stavbě nepotkává příliš velké množství lidí, aby nedocházelo k přenášení koronaviru, popřípadě kdyby přišla nějaká karanténa, ať do ní nejde příliš mnoho pracovníků,” uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Zejména zhotovitel první etapy se v důsledku přijatých legislativních opatření potýká s nedostatkem pracovníků, ale i jinými problémy.

“Jsou také omezeny či přerušeny některé dodávky materiálu. Další komplikace jsou (byly) v razantních sníženích dostupnosti stravovacích a ubytovacích služeb pro personál zhotovitele a podzhotovitelů, především kteří na staveniště dojíždí z větších dálek. Zhotovitel nás písemně informoval, že déle trvající nastavená opatření mohou mít dopad na harmonogram a termín dokončení I. etapy,” uvedl mluvčí ŘSD Jan Rýdl.

Totéž hrozí i u stavby druhé etapy obchvatu.

“Stavba druhé etapy byla zahájena v záři 2019 a není tedy v takové fázi rozestavěnosti jako první etapa. Zhotovitel tedy zatím neprovádí náročnější konstrukce, přesto i tento zhotovitel písemně informoval objednatele, že událost může mít při déle trvajícím stavu dopad na harmonogram,” sdělil Rýdl.

Informace o výstavbě obchvatu zájemci najdou na oficiálním webu stavby: www.fmobchvat.cz.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyŠKOLNÍ BUFET s.r.o. - pracoviště, kontaktní osoba Dalibor Sklář, info@skolnibufet.cz
Frýdek-Místek
od 5 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail

Střední škola, Základní škola a Mateřská škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace - pracoviště
Frýdek-Místek
od 30 000 do 39 000 Kč/měsíc

Detail

Střední odborná škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace - pracoviště FM
Frýdek-Místek
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail