Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

O děti zdravotníků pečují ve F-M dvě mateřské školy, vymýšlet jim program je někdy boj

Žáci základních a mateřských škol z Frýdku-Místku jsou už déle než měsíc doma. To ovšem neplatí pro děti lékařů, policistů a dalších pracovníků ve složkách záchranného systému. Město pro ně otevřelo dvě mateřské školy, které navštěvují. Vymyslet dětem různého věku program ale není vždy jednoduché.

Při uzavírání škol a školek myslel Frýdek-Místek na to, že je potřeba se postarat o děti zejména zdravotníků tamní nemocnice, ale i dalších složek IZS nebo třeba pracovníků České pošty. Pro tyto účely ve městě hlídání dětí po dobu nouzového stavu zajišťují Mateřská škola Anenská a Mateřská škola Pohádka.

“V tuto chvíli máme v MŠ Pohádka zapsáno 51 dětí, v průměru ji denně navštěvuje 22 dětí, které jsou rozdělené do dvou tříd. V MŠ Anenská je 21 dětí zapsáno a průměrně tam chodí kolem 10 dětí denně,” sdělil náměstek primátora Frýdku-Místku Pavel Machala.

Během doby, po kterou děti mateřské školy navštěvují si už stihly zvyknout na nové kamarády i vychovatelky, které se jim maximálně věnují. 

“Programy jsou dosti individuální a specifické, vzhledem k tomu, že ta skupina dětí je různorodá od 2 do 10 let, takže vychovatelky vymýšlejí, co se dá. V krásném počasí využívají i naši zahradu, kde se sdružují po skupinkách, aby nepřesáhly počet 15 dětí,” uvedla ředitelka MŠ Pohádka Frýdek-Místek Soňa Bystroňová.

Podle toho, jak se bude vyvíjet situace kolem koronaviru, by se ostatní mateřské školy mohly stejně jako první stupně základních škol otevřít ve druhé polovině května.
Plyš / koncert + on-line koncert

Zítra
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

The Yellow Socks / koncert + on-line koncert

09.06. 20:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Dead Hornet/Fell on Mad Days / koncert + on-line koncert

13.06. 20:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Stavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 19 600 Kč/měsíc

Detail

B + J stavební s. r. o. - pracoviště okres Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Střední odborná škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace, pracoviště v rámci Frýdku-Místku
Frýdek-Místek
od 30 930 do 40 320 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků