Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

O děti zdravotníků pečují ve F-M dvě mateřské školy, vymýšlet jim program je někdy boj

Žáci základních a mateřských škol z Frýdku-Místku jsou už déle než měsíc doma. To ovšem neplatí pro děti lékařů, policistů a dalších pracovníků ve složkách záchranného systému. Město pro ně otevřelo dvě mateřské školy, které navštěvují. Vymyslet dětem různého věku program ale není vždy jednoduché.

Při uzavírání škol a školek myslel Frýdek-Místek na to, že je potřeba se postarat o děti zejména zdravotníků tamní nemocnice, ale i dalších složek IZS nebo třeba pracovníků České pošty. Pro tyto účely ve městě hlídání dětí po dobu nouzového stavu zajišťují Mateřská škola Anenská a Mateřská škola Pohádka.

“V tuto chvíli máme v MŠ Pohádka zapsáno 51 dětí, v průměru ji denně navštěvuje 22 dětí, které jsou rozdělené do dvou tříd. V MŠ Anenská je 21 dětí zapsáno a průměrně tam chodí kolem 10 dětí denně,” sdělil náměstek primátora Frýdku-Místku Pavel Machala.

Během doby, po kterou děti mateřské školy navštěvují si už stihly zvyknout na nové kamarády i vychovatelky, které se jim maximálně věnují. 

“Programy jsou dosti individuální a specifické, vzhledem k tomu, že ta skupina dětí je různorodá od 2 do 10 let, takže vychovatelky vymýšlejí, co se dá. V krásném počasí využívají i naši zahradu, kde se sdružují po skupinkách, aby nepřesáhly počet 15 dětí,” uvedla ředitelka MŠ Pohádka Frýdek-Místek Soňa Bystroňová.

Podle toho, jak se bude vyvíjet situace kolem koronaviru, by se ostatní mateřské školy mohly stejně jako první stupně základních škol otevřít ve druhé polovině května.

Nahlásit chybu
Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail