Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V zařízeních pro seniory a odlehčovacích službách ve F-M probíhá testování na Covid-19

V zařízeních pro seniory a odlehčovacích službách ve Frýdku-Místku probíhá testování na Covid-19. Na dvě stovky rychlotestů získal také Domov pro seniory, kde testy prochází zaměstnanci i klienti.

Na základě nařízení ministerstva zdravotnictví, podle kterého musí zaměstnanci v pobytových sociálních službách procházet pravidelným testováním na nemoc Covid-19, začala s preventivním vyšetřením také veškerá zařízení tohoto typu ve Frýdku-Místku.

„Rychlotesty distribuuje Moravskoslezský kraj. Těší mě, že plošně testuje nejen všechny zaměstnance, jak stojí v nařízení, ale taky všechny klienty pobytových sociálních zařízení Spolu s ředitelem Domova pro seniory Petrem Kuchtou jsem vyzvedl o prodlouženém víkendu na krajském úřadu zhruba dvě stovky rychlotestů pro zaměstnance a klienty domova. Další zařízení poskytující pobytové sociální služby si testy na kraji vyzvedávají individuálně,” uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Marcel Sikora.

Mezi městská zařízení, ve kterých probíhá testování, patří Penzion pro seniory, hospic, Integrované centrum Žirafa a už zmíněný Domov pro seniory, který byl jedním z prvních zařízení, kde testování zaměstnanců a klientů začalo.

“Otestovány máme již všechny uživatele. Všechny odebrané vzorky vyšly negativně. Co se týče personálu, byli otestováni všichni, kteří už byli na směně. Všichni jsou negativní. Zbývá otestovat pět až deset zaměstnanců, kteří zatím nebyli v práci podle směnovosti, nebo jsou doteď na nemocenské,” sdělil ředitel Domova pro seniory Frýdek-Místek Petr Kuchta.

Další testování prostřednictvím rychlotestu bude probíhat co 14 dnů. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy