Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V zařízeních pro seniory a odlehčovacích službách ve F-M probíhá testování na Covid-19

V zařízeních pro seniory a odlehčovacích službách ve Frýdku-Místku probíhá testování na Covid-19. Na dvě stovky rychlotestů získal také Domov pro seniory, kde testy prochází zaměstnanci i klienti.

Na základě nařízení ministerstva zdravotnictví, podle kterého musí zaměstnanci v pobytových sociálních službách procházet pravidelným testováním na nemoc Covid-19, začala s preventivním vyšetřením také veškerá zařízení tohoto typu ve Frýdku-Místku.

„Rychlotesty distribuuje Moravskoslezský kraj. Těší mě, že plošně testuje nejen všechny zaměstnance, jak stojí v nařízení, ale taky všechny klienty pobytových sociálních zařízení Spolu s ředitelem Domova pro seniory Petrem Kuchtou jsem vyzvedl o prodlouženém víkendu na krajském úřadu zhruba dvě stovky rychlotestů pro zaměstnance a klienty domova. Další zařízení poskytující pobytové sociální služby si testy na kraji vyzvedávají individuálně,” uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Marcel Sikora.

Mezi městská zařízení, ve kterých probíhá testování, patří Penzion pro seniory, hospic, Integrované centrum Žirafa a už zmíněný Domov pro seniory, který byl jedním z prvních zařízení, kde testování zaměstnanců a klientů začalo.

“Otestovány máme již všechny uživatele. Všechny odebrané vzorky vyšly negativně. Co se týče personálu, byli otestováni všichni, kteří už byli na směně. Všichni jsou negativní. Zbývá otestovat pět až deset zaměstnanců, kteří zatím nebyli v práci podle směnovosti, nebo jsou doteď na nemocenské,” sdělil ředitel Domova pro seniory Frýdek-Místek Petr Kuchta.

Další testování prostřednictvím rychlotestu bude probíhat co 14 dnů. 
Plyš / koncert + on-line koncert

Zítra
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

The Yellow Socks / koncert + on-line koncert

09.06. 20:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Dead Hornet/Fell on Mad Days / koncert + on-line koncert

13.06. 20:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Pedagogicko-psychologická poradna, Frýdek-Místek, příspěvková organizace - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Střední odborná škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace, pracoviště v rámci Frýdku-Místku
Frýdek-Místek
od 30 930 do 40 320 Kč/měsíc

Detail

Stavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 19 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků