Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku začaly zápisy dětí do prvních tříd, bohužel bez jejich účasti

Ve Frýdku-Místku probíhají zápisy dětí do prvních tříd základních škol. Stejně jako v jiných městech i zde upřednostňují zápisy zejména elektronickou formou. I když jsou zápisy bez účasti předškoláků, některé školy pro ně i přesto připravily doprovodný program.

Od 14. do 28. dubna běží na základních školách ve Frýdku-Místku zápisy dětí do prvních tříd. Malý školáci se ale do učeben poprvé podívají nejspíš až s nástupem nového školního roku. Kvůli pandemii koronaviru jsou zápisy letos bez osobní účasti.

“Zápisy budou letos jiné. Budou probíhat bez osobní přítomnosti dětí ve škole. Rodiče budou podávat žádosti o přijetí dětí do školy. Samotné školy upřednostňují podání žádosti on-line, ale také nabízí možnost i pro ty, kteří tuto možnost nemají,” uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Pavel Machala.

Řada základních škol pro budoucí prvňáčky v den zápisu každoročně připravuje doprovodný program. Patří mezi ně tradičně také 7. základní škola 1. máje. Ta o zábavu předškoláky nechce připravit ani letos, kdy osobně školu navštívit nemohou.

“Protože jsme v minulých letech měli vždycky u zápisu pro děti nějaké téma a děti ta osobní účast velmi bavila a zajímala, jsme alespoň připravili na našich webových stránkách pohádkové úkoly. Děti prochází nějakou pohádkou, kterou dobře znají. Je to věc, která není povinná, ale dobrovolná,” řekla ředitelka 7. ZŠ 1. máje ve Frýdku-Místku Iveta Zechová. 

Detailní informace k zápisu mají základní školy na svých webových stránkách.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků